Menu
Zpět
Přihlášení
a registrace
Zpět
Po - Čt: 9–12 h a 13–16 h, Pá: 9–14 h
483 104 444

SLEVA AŽ 15%

VYUŽIJTE SLEVY AŽ 15% NA PRODUKTY IHNED K ODESLÁNÍ S KÓDEM BALATON - Sleva platí pro objednávky nad 2 000 Kč a je tvořena 3 % za registraci + až 12 % za kód BALATON.
Zpět do: Úvod Magazín Jak na to Nejefektivnější celoroční návazec Jindry Uhlíka

Nejefektivnější celoroční návazec Jindry Uhlíka

Jindra Uhlík, člen Tropic Fishing Teamu se s námi podělil o svůj TIP na osvědčený návazec, který můžete používat po celý rok.


Zdravím všechny rybáře, mám pro vás tip na celoroční návazec.  

Dříve jsem rád používal klasický D-rig, který byl celý z klasického fluorocarbonu. Ale jeho funkce mi nepřišla dobrá. Háček se často díky jednotné tuhosti nezasekával ve spodním pysku kapří tlamy. Proto teď používám tento způsob, který je opravdu velice úspěšný a to díky komponentům, které dělají návazec flexibilnější, přesto stále dostatečně tuhý, aby se nemotal.. Naše státní vody jsou hojně zarybněné malými kapry. Prodlužováním přívěsu na boilie se dají velice dobře selektovat menší ryby od těch větších. Další způsob je také použití velkých průměrů bolie. V některých situacích nemám problém šáhnout i po nástraze o průměru 28 - 30mm.Co se týká délky vlasu, tak nejčastěji začínám lov s mezerou pod háčkem okolo 1,5 - 2cm. Tato vzdálenost se mi osvědčila nejlépe. Můj oblíbený typ háčku je Korda Kurv Shank ve velikosti 2 nebo 4 pro nástrahy na dno. Menší velikosti už nepoužívám. Dříve jsem používal velikost 6, ale ztrátovost byla větší než je tomu dnes. Když používám velikost 2, tak dávám nástrahu (většinou 24mm) blíže k háčku. Velký háček nedá rybě moc prostoru, aby se ho zbavila. Menší velikost háčku - 4 nejčastěji používám s 20mm kuličkou nebo kombinací na panáčka a délku vlasového přívěsu od háčku k nástraze mám o něco delší, cca 3cm. Když ryby nějakou dobu nereagují na nástrahy a nemohu docílit záběru, začínám zkoušet různé délky návazců, velikost háčků nebo zkracuji vzdálenost nástrah od háčku atd...Když se nedaří je dobré něco změnit a reagovat na situaci.Tato montáž se dá použít ve všech těchto případech. S boiliem na dno a vyváženou nástrahou používám ztužený materiál, který neomezuje nástrahu v prezentaci na dně. Jediné co upravuji při použití s vyváženou nástrahou je krátký vlasový přívěs, kde je kulička ve vzdálenosti cca 0,5 - 1cmm od háčku velikosti 2. Pro montáž na panáčka používám jiný návazcový materiál, a to nejčastěji Korda Hybrid Stiff 20lb. Ten je také velmi tuhý, ale u něho naruším těsně pod kuličkou ztuženou část pod kterou se nachází jemná měkká šňůrka. Ta mi zaručí, že  panáček stojí tak jak má.

Vlasový přívěs pro boilie na dno a vyvážené násrahy vyrábím z materiálu Korda Boom 0,45mm. Na panáčka, jak už jsem již zmiňoval, vyrábím montáž z tuhé potahované šňůrky Korda Hybrid Stiff 20lb. Samozřejmě se dá tuhý material nahradit např. fluorocarbonem nebo vlascem, ale pozor! Některé materiály se po záběru a zdolávání deformují a nedají se už vyrovnat. Tento materiál (Boom) má nulovou paměť a vždy ho při jeho napnutí narovnáte a vaše nástraha bude správně odprezentovaná a navíc šetříme materiálem. Tyto materiály mají celkem silný průměr a při klasickém vytvoření uzlíku na smyčku pro zarážku nebo pro uchycení k microobratlíku vznikne velký uzel. Ten níčí nástrahu při protahování jejím středem a často praskne. Další věcí je neůhledný a humpolácký vzhled montáže. Mám rád vše minimalistické a věřím, že taková montáž na dně nevzbudí u ryb tolik podezření. Tohle vše vyřeší krimpovací kleště, které po slisování tenkých trubiček Korda Krimp vytvoří krásný čistý spoj s tenkým průměrem. Ten nám nenaruší naší nástrahu a celá montáž vypadá a pracuje skvěle. Tím, že je celá sestava ze ztuženého materiálu je právě ideální k nahazování a nezamotává se. Vždy mám pár těchto přívěsů o různých délkách hotových v zásobníku na návazce a můžu rychle celou sestavu předělat za delší nebo kratší.Běžný gumový korálek (zarážka na háčku) na nahazování velkých a těžkých nástrah vůbec nepoužívám. Není schopný udržet vlasový přívěs v ideální poloze. Nástraha se při prudkém náhozu posune až do spodního obloučku háčku a návazec nebude efektivní. To mě donutilo vymyslet jinou variantu uchycení. Opět k tomu používám 15lb Boom v kombinaci s uzlem Whipping knot. Tento monofil je pevný a pružný. Při dotažení k ramínku háčku se skvěle zafixuje a drží jak přilepený. Na dotažení používám dvoje krimpovací kleště. Přečnívající konce materiálu zastřihnu těsně u uzlíku. Materiál Mounthtrap jsem zkoušel, ale je moc tuhý, hůře se s ním pracuje a často při silovém dotažení praskal. Ten je ideální pro lov na ChodRig. Samozřejmě jsem zkoušel i dva korálky za sebou, ale výsledek byl stejný. Někoho určitě napadne i použití lepidla k fixaci, ale to v mém případě nepřipadá v úvahu. Protože zápach z lepidla na háčku u nástrahy teda nechci. Gumové korálky používám nejvíce u plovoucích nástrah. Což je jedna z nejefektivnější nástrah, když chcete dosáhnout hodně záběrů. Jejich váha a průměr i při prudkém náhozu neposouvají korálek z ideální polohy a jsou na teno lov skvělé. Další variantou, kdy můžeme s klidem tyto zarážky použít je za použití člunu a zavážení nástrah.Za tým Carp Dream Association a Korda Czech

Jindra Uhlík

V článku najdete tyto produkty

50ks - Kovová Spojka Korda Spare Krimps 0,5mm 50ks - Kovová Spojka Korda Spare Krimps 0,5mm
Ihned k odeslání > 10 bal, další dle dostupnosti
151 Kč
Vlasec Korda Boom 15m 0,45mm Vlasec Korda Boom 15m 0,45mm
Ihned k odeslání 6 ks, další dle dostupnosti
336 Kč
Návazcová Šňůra Korda Hybrid Stiff Coated 20lb 15m Weed Green Návazcová Šňůra Korda Hybrid Stiff Coated 20lb 15m Weed Green
Ihned k odeslání 6 ks, další dle dostupnosti
468 Kč
Návazcový Vlasec Korda Mouth Trap 15lb 0,43mm Návazcový Vlasec Korda Mouth Trap 15lb 0,43mm
Ihned k odeslání 6 ks, další dle dostupnosti
240 Kč
Kleště Korda Krimping Tool Small Kleště Korda Krimping Tool Small
Ihned k odeslání > 10 ks, další dle dostupnosti
456 Kč
10ks - Háček Korda Kurv Shank X Velikost 2 10ks - Háček Korda Kurv Shank X Velikost 2
Ihned k odeslání 2 bal, další dle dostupnosti
156 Kč

Přečtěte si dále

6 důvodů, proč
nakoupit u nás

Poznejte nás
 • Doprava při nákupu nad 1000 Kč zdarma

 • Založeno 2000 - tradice prodeje již 24 let

 • Možnost nákupu na splátky

 • Možnost vrácení zboží do 30 dnů

 • Nejširší sortiment - v nabídce více než 100 000 produktů

 • Rybařině rozumíme - v teamu je i mistr světa

Hodnocení našich zákazníků

Další hodnocení zákazníků
99%
pozitivních hodnocení
11 731
zákazníků doporučuje obchod Tropic Fishing
Nejčastěji zmiňujete tyto výhody
 • rychlost doručení
 • ceny
 • výběr zboží
 • komunikace
 • kvalita zboží
vše v pořádku, rychlé dodání,

Ověřený zákazník

 • Pecka

Ověřený zákazník

 • rychlost
 • ochota personálu
 • přehlednost obchodu
 • profesionální přístup
 • zkušenosti personálu

Ověřený zákazník

 • rychlé doručení
 • dobré ceny

Ověřený zákazník

solidní obchod,dobrá cena

Ověřený zákazník

tak jak na rybách. pěkná jízda.

Ověřený zákazník

Bezproblemove a rychle doruceni.

Ověřený zákazník

 • Rychlost dodání
 • Přehlednost e-shopu
 • Zatím nic

Ověřený zákazník

 • Rychlost
 • Ceny
 • Vždy dorazí přesně všechno, co bylo objednáno

Ověřený zákazník

 • výborné jednání
 • brzké dodání
 • nemám prozatím žádné výhrady :-)

Ověřený zákazník

Sledujte nás na Instagramu