Menu
Přihlášení
a registrace
Po - Čt: 9–12 h a 13–16 h, Pá: 9–14 h
483 104 444
Úvod Magazín Zajímavosti Rafan v týmu Tropic Fishing!

Rafan v týmu Tropic Fishing!

Exkluzivní rozhovor s Alešem “Rafanem” Mocem o konci jedné etapy, rodině a nových výzvách.

Loňský rok přinesl mnoho změn. Platí to i pro rybářskou komunitu, která zaznamenala jeden velký přestup. Jedna z největších ikon české kapřiny - Aleš “Rafan” Moc opustil značku Mikbaits a stal se součástí našeho týmu Tropic Fishing. A my vám s ním přinášíme exkluzivní rozhovor!

Tým Tropicu se mimochodem za poslední rok rozrostl o několik talentovaných a zajímavých rybářů. Jejich úlovky, recenze na produkty a další zajímavosti můžete sledovat na Tropických sociálních sítích - Instagramu či Facebooku. Naši členové vám rádi poradí a pomůžou, abyste zachytali podobně jako oni, tak neváhejte a zeptejte se jich na vše, co vás zajímá!

A teď zase zpátky k Rafanovi! Proč se po 15 letech odhodlal k takové změně? Na co Rafan chytá? Kam se letos chystá? A lze skloubit rodinný život s rybářskou kariérou? Nejen o tom si Rafan pokecal v novém exkluzivním rozhovoru s Honzou „Carpkillerem“ Hubkou.Jsou lidi, kteří mají co říct. A Aleš „Rafan“ Moc mezi ně bezpochyby patří. Proto určitě stojí za to podívat se na celý rozhovor. To nejdůležitější z rozhovoru vám ale přinášíme i v psané podobě, pokud z nějakého důvodu nemáte možnost si video pustit nebo se chcete na rozhovor třeba jen naladit při pauze v práci. Tak pojďme na to.

Tato zpráva nedávno pořádně rozvířila kaprařskou scénu. Rafan po dlouhých 15 letech ukončil partnerství se značkou Mikbaits a stal se součástí týmu Tropic Fishing. Co ho k tomu vedlo? „Ta spolupráce mi určitě hodně dala, ale možná i dost vzala,“ začíná své vyprávění ikona kaprařů a naznačuje, že tím nemyslí pouze čas.„U Mikbaits jsem měl za svou kariéru velké úspěchy, ale poslední dobou už mě to moc nenaplňovalo a ta spolupráce nefungovala úplně podle mých představ, tak jsem to ukončil a hodil za hlavu,“ dodává s tím, že tahle etapa je u konce a nemá cenu ji dále rozebírat. Mnohem sdílnější byl ale u tématu, který vás asi zajímá nejvíc – co bude dál a na co dneska Rafan chytá?

Díky svobodě, kterou mu dává Tropic Fishing, má Aleš nyní možnost vyzkoušet všechny možné značky, které ho napadnou a nemusí se omezovat na jednu firmu. Což dost kaprařů, kteří jsou uvázáni jednou značkou, dost omezuje a zároveň nebaví. Na druhou stranu, Rafan je Rafan a pořád je to hlavně v rukách a jestli chytá na tyhle nebo tamty kuličky už takový rozdíl neudělá :-) 

Rafanovy ruce budou mít v roce 2021 určitě dost napilno... Spolu s Carpkillerem, Davidem Maryskem a Karlem Švecem totiž budou v barvách týmu Mivardi Tropic Fishing závodit v Maďarsku na prestižním IBCC. A v tomto legendárním složení to bude určitě jízda! Určitě si nenechte ujít online přenos, kde bude o zábavu a snad i zajímavé úlovky postaráno! Po Balatonu se s Mardou pod hlavičkou Tropic Fishing vydá na velký kaprařský závod na Šíravě. Po Slovensku už plánuje především menší, dvou a třídenní závody. Většinu času ale stráví, stejně jako v posledních letech, v klidu u Labe s dětmi a na dalších tuzemských vodách.

Co stojí za takovou proměnou muže, který v minulosti jezdíval do Španělska, Francie nebo Itálie? Za vším hledej ženu. A dva kluky. Rafan totiž založil rodinu, které se hodně věnuje, a už nemá tolik času trávit měsíce na výpravách v cizině. Stále sice vzpomíná na Orellanu, Sierra Brava či Ebro, kam se chce jednou vrátit, ale teď to není priorita, vždyť velcí a krásní kapři nám plavou doslova pod nohama a prakticky v každé svazové vodě i díky K70 a vývoji kaprařiny v ČR najdeme i více jak 15kilové ryby.

Pokud ikonu české kaprařiny sledujete na sociálních sítích, tak vám jistě neunikla videa, na nichž rybaří ve společnosti svých synů. Musí je přemlouvat, nebo se malí Dandy a Míša na vodu těší?

„Ze začátku jsem si je bral s sebou, abych mohl na ryby, jenže ty prcky to teď baví mnohem víc než mě, chtějí být se mnou v přírodě a kolikrát mě přemlouvají, ať ještě nejedeme domů a zůstaneme alespoň jednu noc,“ popisuje, jak se rodí nová rybářská generace.A ta se náležitě činí. Oba synové už mají na kontě pěkné úlovky, ale pro Rafana je podstatné něco úplně jiného: „Chtěl jsem jim ukázat tuhle cestu, a především je vytáhnout z gauče, od tabletu nebo monitoru. Tohle mi přináší nový smysl života.“

Jak a na co malí Rafani chytají? Kolik dní zvládnou na lodi? A co Aleš Moc vzkazuje všem sportovním rybářům? Podívejte se na kompletní videorozhovor na začátku tohoto článku. A to je takhle v krátkém shrnutí vše, zbytek se dozvíte, až si video pustíte.

Nakonec musíme zmínit, že v Tropic Fishing na novém e-shopu neustále makáme a snažíme se zrychlit dodávku produktů k Vám domů. Na e-shopu máme novou funkci “ihned k odeslání”, do které neustále přibývá spousta nových produktů. Když objednáte pouze produkty s touto funkcí do 13 hod. ve všední den, tak je ještě ten samý den odešleme a ve většině případů je máte u sebe již následující den (samozřejmě mimo víkendy). Pokud se připravujete na sezónu a neradi čekáte, tak doporučujeme tuto funkci určitě vyzkoušet!

Chystáme pro vás chystá mnohé další zajímavosti přímo od vody. Můžete se těšit na spoustu videí, fotek, článků a samozřejmě na online přenosy ze závodů.
 

6 důvodů, proč nakoupit u nás

Poznejte nás
  • Doprava při nákupu nad 1000 Kč zdarma

  • Založeno 2000 - tradice prodeje již 20 let

  • Možnost nákupu na splátky

  • Možnost vrácení zboží do 30 dnů

  • Nejširší sortiment - v nabídce více než 100 000 produktů

  • Rybařině rozumíme - v teamu je i mistr světa

Hodnocení našich zákazníků

Další hodnocení zákazníků

90%

Ověřený zákazník

Vše proběhlo rychle, zboží dorazilo v pořádku , plná spokojenost.

100%

Ověřený zákazník

Naprostá spokojennost. Perfektní jako vždy.
Cookies nejsou sušenky
Sbíráme anonymní data a měříme, abychom náš web mohli dále vylepšovat. Souhlasíte se sběrem cookies?