Menu
Zpět
Přihlášení
a registrace
Zpět
Po - Čt: 9–12 h a 13–16 h, Pá: 9–14 h
483 104 444

SLEVOVÝ PROGRAM

pro získání slevy až 18% se přihlaste nebo zaregistrujte
Úvod Magazín Zajímavosti ROZHOVOR: Král Jizery o své speciálce Rafanovy Koule

ROZHOVOR: Král Jizery o své speciálce Rafanovy Koule

Rafan je kaprařskou legendou, kterou netřeba dlouze představovat. “A na co chytáš, že se ti tolik daří?” je stále jedna z nejčastějších otázek, kterou mu lidé pokládají. Ti, co u nás pravidelně nakupují, už určitě na tuto otázku znají odpověď. Rafanovy Koule už několik měsíců můžete exkluzivně zakoupit na Tropic Fishing.

Jedná se o velice kvalitní ručně vyrobené boilie. Připraveno je vždy v malých sériích pro docílení maximální kvality. Pokaždé je připraveno z čerstvých a celých vajec, originálních pečlivě sestavených směsí boilies, 100% přírodních konzervantů a dalších surovin v maximální možné kvalitě a kondici. Hlavní myšlenkou je dodat zákazníkovi tak kvalitní boilies, jako bychom ho rolovali sami pro sebe

Bezprostředně po skončení Letní Jizerské “50”, kterou Rafan vyhrál, jsme využili příležitosti a vyzpovídali “Krále Jizery” ohledně jeho úspěšného produktu, díky kterému si připisují úspěchy i další rybáři. Celý rozhovor si můžete přečíst níže.


1. Rafane gratulujeme k vítězství a hned na začátek pro tebe máme jednoduchou otázku: Proč si vybrat Rafanovy Koule?

Děkuju moc! Odpověď je snadná - protože to je poctivá malovýroba, žádná strojová masová produkce z velkých firem. Já rád říkám, že je to poctivá "kovářská práce". A ta poctivost a kvalita je v kuličce prostě vidět. Projekt Rafanovy Koule nemá ambice zaplavit trh ve všech obchodech. Je to ve své podstatě limitovaná výroba v omezeném množství.
 

2. V čem jsou Rafanovy Koule lepší než jiné boilies?

Oni nejsou lepší než ostatní, takhle bych to rozhodně neřekl. Ale mně fungují přesně tak, jak fungovat mají. Na první pohled je v nich vidět poctivost, hrubost a rozpustnost, jak uvolňují atraktanty. Myslím si, že velkovýroba boilie, jak tomu je u mnoha značek, je naprosto odlišná od našich postupů. A to je právě ten klíčový rozdíl. 


3. Dají se vůbec srovnávat s jinými značkami?

Mezi sebou se jednotlivé příchutě srovnávat nedají. Obecně co se týká dalších výrobců a značek, které na rybářském trhu dneska jsou. Mezi nimi je spousta kvalitních malých výroben. Ale s velkovýrobou, jak už jsem zmínil, se Rafanovy Koule srovnávat nedají. Kuličky mají hrubou strukturu, uvolňují atraktanty, rozpadají se. Tím, že jsou vyrobené pro mou vlastní potřebu, jsou hodně atraktivní. Někomu se mohou zdát měkké pro kobrování nebo napichování. Tady je to třeba vnímat tak, že přesně takové je chci mít já. Jsou stavěné na můj styl chytání, což je specifické, ale ne na závadu. Naopak, pokud potřebuji mít kuličky pevnější, vyndám si je z pytle a nechám dosušit v prodyšném sáčku určeném k přechovávání boilie. Tohle samozřejmě s „hotovkami“ velkých výrobců dělat nemusíte. Ale přesně to jsou instantní vlastnosti, které se mi nelíbí. Mě vyhovuje, že se k nim můžu chovat tak, jako k doma rolovanému boilie.


4. Z čeho se a kde se vyrábí?

Tyto kuličky se vyrábí z běžně dostupných komponentů v co možná nejvyšší kvalitě. Je potřeba docílit toho, aby suroviny potřebné k výrobě byly trvale dostupné a nemusely se během výroby měnit dodavatelé a podobně. Podobné změny mají vždy vliv na strukturu, složení a jiné vlastnosti daného typu boilie a to mi nevyhovuje.


5. Jaké příchuti jsou k dispozici?

V současné době jsou to tři varianty. Jako první bych zmínil Hot Protein, který je stavěný spíš na rychlé chytání na množství záběrů. Není nijak cíleně selektivní. Funguje skvěle ve studené vodě, stejně tak se na něj dobře chytá i v běžné sezóně.

Druhou variantou je Krill Oliheň, který už je více selektivní. Funguje od začátku léta v teplejší vodě, a pak až do zimy.

Jako třetí v pořadí vznikl Frank, což je frankfurtská klobása míchaná s hruškovou esencí. Je hodně atraktivní, ale chytá převážně v chladnějším období. Podle mě je ideální od září až do jara. Asi bych Franka nepoužíval v horkých letních měsících. 


6. Proč zrovna pálivá příchuť Hot Protein?

To je vlastně úplně první varianta, která vznikla. Vždy jsem měl rád hodně pálivé komponenty. Chilli papričky, různé pepře, ostré esenciální oleje a podobně. Nejsem jediný, kdo má přesně tohle rád. Na tomhle základě vznikla tahle varianta boilie. Právě na bázi pálivých paprik s nádechem proteinu, což je další nezaměnitelné lákadlo pro všechny velké kapry.


7. Jsou Rafanovy Koule vhodné pro rekreační nebo sportovní rybolov?

Ano, jsou prostě dělané na krátké vycházky, klidně třeba jenom na hodinku, dvě tři. Samozřejmě, že se na ně dá chytat i dlouhodobě. Každopádně mě vyhovují právě na krátké vycházky. Ty doby, kdy jsem měl spoustu času trávit u vody několikadenní nebo spíš týdenní výpravy jsou dávno pryč. Dneska je to u mě v naprosté většině případů jen otázka jednoho večera, jedné noci, maximálně víkend od pátku do nedělního rána.


8. Jakou největší rybu si s nimi chytil?

Do teď jsem měl nachytáno hodně velkých ryb. Nevím, jestli to bylo o štěstí, nebo nějaké umění. Ale dlouho se mi nedařilo chytat ty úplně TOP ryby, jak bych si představoval. Buď to bylo z důvodu, že jsem nenavštěvoval revíry nebo místa s výskytem takových ryb a nehonil jsem se vyloženě za velkými rybami. 

Od té doby, co používám právě Rafanovy Koule, na jejichž výrobě se můžu opravdu podílet, jsem si zvedl svůj vlastní český osobáček rybami přes 25 a 26 kg a nachytal jsem na ně hodně dalších velkých ryb. A nejsem jediný, kdo má podobné úspěchy. Můj známý měl před dvěma roky osobní rekord okolo 20 kg a v loňském roce se mu podařilo ho 7x překonat právě s touto nástrahou.


9. Jakých konkrétních úspěchů si s nimi dokázal?

No tak těch úspěchů bylo samozřejmě víc. Když to vezmu po závodní stránce, tak vlastně od té doby, kdy toto boilie používám, tak našim týmům přineslo velké úspěchy. Co se týká závodu IBCC v Maďarsku, tam se nám i díky těmto kuličkám povedlo druhé místo v TOP 5. Letos se nám povedlo druhé místo v sektoru. Pak je to spousta malých závodů, kde se nám daří vyhrávat nebo umisťovat na bedně. Nejčerstvějším úspěchem je právě výhra v závodě Jizerská 50, což je hodně specifický závod na řece Jizeře, která je pro spoustu rybářů tvrdým oříškem.

Největším úspěchem je pro mě to, když mi lidi píšou svoje dotazy. Já jim podle toho doporučím ideální variantu. Pak dostávám zpětnou vazbu, že lidi vyhrají závody nebo si chytí životní rybu, kterou doteď neměli. Ta nadšenost a spokojenost mi vlastně dává nejvíc.

V článku najdete tyto produkty

Boilie Rafanovy Koule 1kg Hot Protein 20mm Boilie Rafanovy Koule 1kg Hot Protein 20mm
Momentálně nedostupné
299 Kč
Obalovací Pasta - Těsto Rafanovy Koule 180gr Hot Protein Obalovací Pasta - Těsto Rafanovy Koule 180gr Hot Protein
Ihned k odeslání > 10 ks, další dle dostupnosti
159 Kč
Rafanovy Koule - Akční Dárkové Balení Hot Protein Rafanovy Koule - Akční Dárkové Balení Hot Protein
Momentálně nedostupné
999 Kč
Dipované Boilie Rafanovy Koule 300gr Hot Protein 20mm Dipované Boilie Rafanovy Koule 300gr Hot Protein 20mm
Ihned k odeslání > 10 ks, další dle dostupnosti
199 Kč
Obalovací Pasta - Těsto Rafanovy Koule 180gr Obalovací Pasta - Těsto Rafanovy Koule 180gr
Dostupnost dle varianty
159 Kč
Vyberte si variantu
Plovoucí Boilie Rafanovy Koule 14mm 50gr Plovoucí Boilie Rafanovy Koule 14mm 50gr
Dostupnost dle varianty
169 Kč
Vyberte si variantu
Boilie Rafanovy Koule 1kg Boilie Rafanovy Koule 1kg
Dostupnost dle varianty
299 Kč
Vyberte si variantu
Plovoucí Boilie Rafanovy Koule 14mm 50gr Hot Protein Plovoucí Boilie Rafanovy Koule 14mm 50gr Hot Protein
Ihned k odeslání > 10 ks, další dle dostupnosti
169 Kč
Dipované Boilie Rafanovy Koule 300gr Dipované Boilie Rafanovy Koule 300gr
Dostupnost dle varianty
199 Kč
Vyberte si variantu

6 důvodů, proč nakoupit u nás

Poznejte nás
  • Doprava při nákupu nad 1000 Kč zdarma

  • Založeno 2000 - tradice prodeje již 22 let

  • Možnost nákupu na splátky

  • Možnost vrácení zboží do 30 dnů

  • Nejširší sortiment - v nabídce více než 100 000 produktů

  • Rybařině rozumíme - v teamu je i mistr světa

Hodnocení našich zákazníků

Další hodnocení zákazníků

100%

Ověřený zákazník

Vše OK.

100%

Ověřený zákazník

Vše O.K.