Menu
Přihlášení
a registrace
Po - Čt: 9–12 h a 13–16 h, Pá: 9–14 h
483 104 444

VÁNOČNÍ GARANCE VRÁCENÍ ZBOŽÍ

OBJEDNANÉ ZBOŽÍ LZE VRÁTIT DO 31.1.2022 A ŘÍDÍ SE ODSTOUPENÍM OD KUPNÍ SMLOUVY
Úvod Magazín Jak na to Jak vybrat naviják na přívlač?

Jak vybrat naviják na přívlač?

V tomto krátkém povídání si představíme, jaké trh nabízí možnosti a vysvětlíme si, které možnosti jsou pro vás ty nejlepší.


Přívlač je jedna z technik, která v dnešní době nabírá na popularitě a množství vybavení, jež trh nabízí. Vybavení pro tuto techniku není radno podcenit.

Nesmíme zapomenout zmínit i nějaké jednoduché typy prutů, které se hodí nejen pro začátečníky, ale také pro opravdové gurmány. Na prut všeobecně u přívlače není třeba klást tak velký důraz, jelikož spoustu práce odvede naviják. Nicméně ani pruty není radno podcenit, jelikož trh je v této době téměř neomezen možnostmi a nabízí produkty i pro ty nejnáročnější. 
 

Ultralehká přívlač     

Pro tento druh přívlače se rozhodně musíme poohlédnout po navijácích, které disponují co nejnižší vahou, jelikož při ultralehké přívlači volíme nástrahy většinou do 5 až 8 gr. Není výjimkou, že použité nástrahy mnohdy nedosahují ani dvou gramů. Vše je o cílové rybě a také o preferencích rybáře.

Navijáky pro ultralehkou přívlač

Navijáky pro ultralehkou přívlač by měly disponovat pouze přední brzdou. Velikosti těchto navijáků se pohybují od 1000 do 2500. Primární požadavky na tento naviják by měly směřovat na velmi hladký a tichý chod. Rovněž pro tento naviják volíme spíše pomalejší převod. Setkáváme se často s dotazy ohledně cen. Je nutné investovat více? V případě navijáků na UL přívlač není nutno investovat přehnaně vysoké částky.

Jeden z velmi oblíbených a zároveň kladně hodnocených navijáků je například Daiwa Ninja LT, který nabízí velmi kvalitní zpracování a moderní design. Tento naviják zvládne bez problému lov menších i středně velkých druhů ryb na UL přívlač.

Dnešní trh nabízí rovněž modely pro trochu větší gurmány. Tyto modely nabízí perfektní design, spolehlivost a rovněž kvalitu. Jedním z takových navijáků z vyšší cenové kategorie je Shimano Stella FJ. Tento naviják se řadí mezi absolutní špičku ve své kategorii. Jemný chod s přesností švýcarských hodinek zajistí ten nejlepší možný požitek z rybaření.

Pruty pro ultralehkou přívlač

Začneme prutem na UL přívlač. Takový prut by měl splňovat hned několik parametrů. První je samozřejmě lehkost. S tímto prutem by měl být rybář schopen lovit celý den bez pocitu námahy. Další důležitý aspekt je citlivost blanku. Záběry při lovu UL přívlačí jsou velmi jemné a prut by je měl být schopen spolehlivě přenést do ruky rybáře. V neposlední řadě jsou důležité dobré odhozové vlastnosti. Jedním takovým prutem je například Westin W3 Street Stick
 

Lehká a střední přívlač     

Nyní se dostáváme do kategorie, kdy investice do navijáku rozhodně není marná. Při přívlači s těžšími hlavičkami a většími nástrahami je důležité vědět, že naviják dostává velmi zabrat a není radno jej podcenit. Velmi vysoký důraz klademe na kvalitní vnitřnosti a rovněž převody. Jakákoli plastová součástka či komponent podléhá mnohem rychlejší únavě než poctivý kov či slitina. V tomto případě je důležité říci, do jakých podmínek vybavení volíme. Zda budeme chytat na velkých jezerech, řekách či malých rybnících.

Navijáky na lehkou a střední přívlač

Na každý typ vody volíme rozdílnou velikost navijáku. Univerzální velikost jednoduše neexistuje. Začneme asi menšími revíry. Na takový druh vody většinou dostačuje velikost 2500. Velmi kvalitní reference a spokojenost zákazníků je s modelem Daiwa Lexa 2500. Díky kvalitním převodům a dostatečnému množství navinuté šňůry při jednom otočení kličkou vám tento naviják nabídne velmi příjemný požitek z lovu. Přední brzda nabízí rovněž vysokou citlivost a brzdnou sílu 10kg. Tento druh se perfektně hodí pro lov s woblery i gumovými nástrahami. Pro lov na řekách a velkých jezerech volíme navijáky o velikosti 3000-4000. Hlavní roli zde hraje cívka, která zajišťuje co nejdelší náhozy. Správně naplněná cívka a rovněž kvalitně uložená šňůra je základem pro daleké náhozy. Rovněž v této kategorii najdeme navijáky pro ostřílené rybáře či pro zákazníky, kteří kladou vysoké požadavky na vybavení. I těmto rybářům má trh co nabídnout. Jedním z velmi kvalitních a oblíbených strojů je naviják Shimano Vanquish FB 4000. Tento naviják je naprostou špičkou ve své kategorii. Jedná se o extrémně lehký a mimořádně citlivý stroj, který si hravě poradí i s těmi největšími rybami a zvládne jejich bezproblémové zdolání. Brzdná síla tohoto navijáku je 11 kg, což je pro střední přívlač naprosto ideální a dostačující.

Pruty na lehkou a střední přívlač

V tomto případě již na prut klademe vyšší nároky, jelikož máme co dočinění s většími a rovněž silnějšími rybami. Nesmíme tedy kvalitu materiálu podcenit a důraz klademe v první řadě na silnější páteř a rovněž rychlejší akci. Takové pruty by měly dokázat proseknout mnohdy velmi tvrdou čelist dravců. Nyní si představíme pár modelů, které jsou rybáři velmi oblíbené a rovněž sklízejí kvalitní ohlasy. Prvním takovým modelem je prut Fox Rage Ti-Pro Spin Finese. Tento prut je vhodný pro lov candátů, větších okounů a dalších středních druhů ryb s nástrahami do 10 cm. Bez problému zvládne zdolávání i větších a silných ryb. 
 

Těžká přívlač

Při lovu těžkou přívlačí si musíme uvědomit, že naviják a celkově vybavení dostává opravdu zabrat. Při navíjení velmi těžkých nástrah se přenáší silný odpor na vnitřní převody navijáku, které u těch levnějších a méně kvalitních velmi často odcházejí. Proto je zde jedno důležité pravidlo, které je potřeba znát. Při koupi levných navijáků je potřeba počítat s velmi rychlou zkázou a častými komplikacemi. Nikdo z nás nechce přehnaně často investovat do navijáků a kupovat nové. Šetřit se v tomto případě nevyplatí. Mnohem lepší je našetřit větší množství financí a vsadit na jistotu.

Navijáky na těžkou přívlač

Jedním z velmi kvalitně hodnocených navijáků je Penn SpinFisher ve velikosti 5500. S tímto navijákem se nemusíte bát ani těch nejextrémnějších podmínek. Díky kvalitnímu zapouzdření je minimalizováno riziko vniknutí nečistot do převodů navijáku a rovněž zabráněno jeho zničení. Tento naviják je vhodný pro lov s nástrahami až 200 gramů a zvládne si hravě poradit i s velkými štikami nebo sumci. Pro zákazníky, kteří kladou vysoké nároky na vybavení máme rovněž kvalitní a zajímavý tip. Jedná se o naviják Shimano Twin – Power 8000 SW. Tento naviják nese označení SW, což znamená, že jej můžeme použít i na mořský rybolov. Kvalitní celokovové tělo a převody zajistí maximální spolehlivost. Velký grip na kličce navijáku zajistí pohodlí a oporu při zdolávání i těch největších ryb. Jedinečná technologie zajistí absolutní ochranu před vniknutím vody a nečistot do útrob navijáku. Silnou brzdu doplňují karbonové podložky a zajistí tak maximální možnou brzdnou sílu. 

Pruty na těžkou přívlač

S těžkou přívlačí je jednoznačně spojeno hned několik faktorů. Prvním faktorem je brutální síla ryb. Většinou cílíme na ryby, které přesahují váhu deseti i více kilogramů. Tyto ryby dokážou vyvinout velkou razanci při záběru a jejich energie během boje je mnohdy neskutečná. Pruty na těžkou přívlač by měly být v první řadě z kvalitních materiálů, které dokážou odpustit i určité chyby. Důležité parametry jsou v síle spodního dílu, kvalitě karbonu a rovněž odolná a silná očka. Pruty jsou většinou v rozmezí 30-150 gramů. Pokud se poohlídneme po ještě větších nástrahách, musíme zacílit na kategorii 100-300gr. Jedním z velmi osvědčených modelů pro těžkou přívlač je prut WFT Nevercrack Heavy Spinn. Firma Westin přišla s modelem pro opravdové labužníky. Model Westin W6 Powercast, jak již můžete z názvu poznat, je prut přímo určen pro velké a těžké nástrahy. Kvalitní materiál v kombinaci s Fuji očkama zajistí maximální možnou kontrolu nad nástrahou, rybou a rovněž při samotném zdolávání. 

Navijáky jsou při lovu přívlačí alfou a omegou, jelikož všechnu práci musí vykonat samostatně. Jsou neustále v provozu a podcenit je rozhodně není radno. Není přece nic horšího než ztráta životních ryb kvůli nekvalitnímu vybavení. Do navijáku investujte vždy větší finance než do prutů. Nezapomeňte se rovněž o své navijáky starat a dopřávat jim pravidelný servis. Prodloužíte tak jejich životnost a rovněž trochu pomůžete své peněžence.


 

Batohy na přívlač

Pohodlí a přehled je u vody velmi důležité. Uložení věcí není radno podcenit a případný komfort nikdy není na škodu. U batožiny jsou velmi důležité tyto faktory. Přehledné a smysluplné uložení nástrah a návazcových materiálů je opravdový základ. Dostatek prostoru pro krabičky a příslušenství nabídne například brašna Iron Claw Hip Organizer, která disponuje několika kapsami pro uložení veškerého materiálu a rovněž klipem pro pean či kleště.

Pro příznivce batohů a ledvinek zde máme rovněž jednu skvělou věcičku a tím je batoh Greys Chest Pack, který disponuje odnímatelnou přední kapsu pro to nejnutnější vybavení, jako jsou Jigové hlavičky a další materiál. Kvalitní voděodolné kapsy a pevný zips zajistí perfektní ochranu vašeho příslušenství.

Poslední velmi žádaný produkt je speciální batoh Behr Syscem Jacke, jehož ramenní popruhy jsou doplněny o malé kapsy, kam můžete pohodlně odkládat nástrahy a případně uložit návazcové materiály či fotoaparát. Tento batoh je sestaven na transport velkého množství drobností a doplňků.

 

Závěrečné doporučení

Navijáky jsou při lovu přívlačí alfou a omegou, jelikož všechnu práci musí vykonat samostatně. Jsou neustále v provozu a podcenit je rozhodně není radno. Není přece nic horšího než ztráta životních ryb kvůli nekvalitnímu vybavení.

Do navijáku investujte vždy větší finance než do prutů. Nezapomeňte se rovněž o své navijáky starat a dopřávat jim pravidelný servis. Prodloužíte tak jejich životnost a rovněž trochu pomůžete své peněžence.

V článku najdete tyto produkty

Naviják Shimano Vanquish FB 4000 XG Naviják Shimano Vanquish FB 4000 XG
Skladem v e-shopu
9 900 Kč
10 990 Kč
Naviják Daiwa Ninja LT Naviják Daiwa Ninja LT
Dostupnost dle varianty
od 1 390 Kč
1 664 Kč
Vyberte si variantu
Naviják Shimano Stella FJ 2500 Naviják Shimano Stella FJ 2500
Ihned k odeslání 3 ks, další dle dostupnosti
15 490 Kč
16 990 Kč
Naviják Shimano Twin Power SWBPG 8000 Naviják Shimano Twin Power SWBPG 8000
Skladem v e-shopu
12 697 Kč
14 800 Kč
Prut WFT Never Crack Heavy Spin 2,6m 100-400gr 5díl Prut WFT Never Crack Heavy Spin 2,6m 100-400gr 5díl
Skladem v e-shopu
1 790 Kč
Prut Fox Rage Ti Pro Spin Finese 5-21gr Prut Fox Rage Ti Pro Spin Finese 5-21gr
Dostupnost dle varianty
od 6 500 Kč
Vyberte si variantu
Naviják Daiwa Lexa E LT 19 2000S Naviják Daiwa Lexa E LT 19 2000S
Ihned k odeslání 2 ks, další dle dostupnosti
3 990 Kč
4 108 Kč
Batoh Behr SystemJacke Batoh Behr SystemJacke
Ihned k odeslání 1 ks, další dle dostupnosti
1 899 Kč
Batoh Greys Chest Pack Batoh Greys Chest Pack
Skladem v e-shopu
1 835 Kč
Přívlačová Ledvinka Iron Claw Hip Organizer II Přívlačová Ledvinka Iron Claw Hip Organizer II
Skladem v e-shopu
1 059 Kč
Prut Westin W3 StreetStick Prut Westin W3 StreetStick
Dostupnost dle varianty
2 679 Kč
Vyberte si variantu
Prut Westin W6 Powercast XXH 2,33m 40-130gr Prut Westin W6 Powercast XXH 2,33m 40-130gr
Skladem v e-shopu
8 079 Kč

6 důvodů, proč nakoupit u nás

Poznejte nás
  • Doprava při nákupu nad 1000 Kč zdarma

  • Založeno 2000 - tradice prodeje již 20 let

  • Možnost nákupu na splátky

  • Možnost vrácení zboží do 30 dnů

  • Nejširší sortiment - v nabídce více než 100 000 produktů

  • Rybařině rozumíme - v teamu je i mistr světa

Hodnocení našich zákazníků

Další hodnocení zákazníků

100%

Ověřený zákazník

vyrazna sleva na produkt oproti ostatnim.

100%

Ověřený zákazník

rychlé dodani a komunikace
  • rychlost
Cookies nejsou sušenky
Sbíráme anonymní data a měříme, abychom náš web mohli dále vylepšovat. Souhlasíte se sběrem cookies?