Menu
Přihlášení
a registrace
Po - Čt: 9–12 h a 13–16 h, Pá: 9–14 h
483 104 444
Úvod Magazín Závody Rozhovor z WPC - Honza Hubka a Kuba Kolář

Rozhovor z WPC - Honza Hubka a Kuba Kolář

Máme tady rozhovor s Honzou Hubkou a Kubou Kolářem, naši dvojnásobní mistři světa právě trénují na jeden z největších dravcových závodů z lodě na světě - World Predator Classic v Holandsku.

Fotky z tréninku jsou záměrně upravené, aby nebyly poznat nástrahy a místo, kde byly ryby uloveny. Pak bychom všechny tyhle informace vyzradili i ostatním týmům, za což by nás kluci asi nepochválili :-) 

Čau kluci, je radost vidět vás zase spolu na takhle velkém závodě! Jak se máte, co je u vás novýho?

Ahoj Filipe, máme se fajn. Co nového..? No zejména Kubina má doma třeba měsíc starou dcerku Štěpánku, takže ten zažívá nových věcí spoustu a spoustu.

 

No tak velká gratulace Kubinovi!! Řeknete nám něco o WPC, co to je za závod? Kolik týmů startuje? Konkurence je asi nabitá? Jak je závod dlouhý? Mohou čeští fanoušci závod někde sledovat online?

WPC je dá se říci takové po World Predator Tour druhé neoficiální mistrovství evropy nebo evropský šampionát chcete-li, v lodní přívlači, tedy naší disciplíně. Tím že startovné je poměrně vysoké, se závodu zúčastňují povětšinou domácí týmové posádky velkých společností zabývající se výrobou či prodejem vybavení na lov dravců a lodí. Další jsou místní rybářští průvodci, nadšenci do lovu dravců z lodě a pár zkušených závodníků… Každopádně se zde každoročně sejdou jedni z nejlepších a nejznáměJších lovců velkých dravců z celé evropy..

 

Jak dlouho už jste v Holandsku? Kdy začíná závod? Proč jste přijeli tak brzo?

V Holandsku jsme již něco přes týden a věnujeme se intenzivnímu tréninku, protože závodní úsek je dlouhý kolem 60 km, tedy obrovská vodní plocha, kterou navíc příliš neznáme. Každý jsme tu historicky rybařili jen pár dní. Bez důkladného prozkoumání této rozlehlé plochy a pochopení aktuální situace to jinak nešlo. Naplánovali jsme si trénink před závody jako takovou největší letošní rybářskou dovolenou, i když se jedná spíše o armádní výcvik. (smích) Na vodě jsme strávili opravdu desítky hodin. Dnes byl poslední tréninkový den, nyní dva dny nucená pauza a 1.2.3. července proběhne samotný závod, který je tedy 3.denní, což je dost náročný formát..

 

Koukal jsem na pár fotek z tréninku a málem mi upadl telefon, když jsem viděl ty monstra :-) Tak to vypadá, že se daří? A věřím, že se bude dařit i při závodě!

Abych byl upřímný, v životě jsem nezažil lepší rybářskou výpravu než právě tento trénink před WPC. Zlomili, respektive posunuli jsme si mnoho vlastních osobních rekordů a úžasně si zarybařili. Podařilo se nám nachytat překrásné okouny 45+ v čele s největšími 47, 48, 49, 3x 50 a 52 cm, mnoho štik kolem jednoho metru včele s největšími 102, 113 a 115 cm a dost brutálně agresivně beroucích candátů do 78 cm… Byla to rybařina snů až do předvčerejška, kdy jsme dostali defekt na lodi, máme problém s motorem a dva dny jsme strávili na suchu… Aktuálně jsme to dočasně opravili a zatím vše funguje, takže dnes jsme naposledy trénovali a musíme doufat, že vše bude i v závodě fungovat jako dnes, kdy jsme opět splnili full-house, tedy plný počet bodovaných dravců ve složení 3x okoun, 3x candát a 1x štika..

 

Vím, že taktiku si každý pečlivě připravuje. Prozradíte něco z té vaší nebo je vše tajné?

Tak taktiku je těžké dobře naplánovat, protože nevíme přesně jaké bude počasí a hlavně kolik a jaké lodě se vydají na jaká místa. Našich 150 koní zde patří k těm spíše pomalejším lodím, protože některé konkurenční posádky jsou schopny jet i více než 100 km v hodině. Konkurence je to velká a co se týče úrovně lodí, ty jsou tu opravdu nejlepší z celé evropy..

Naše taktika bude riskantní, ale pokusíme se jít po vítězství! Začneme tou nejtěžší rybou, tedy okouny, poté se pokusíme snad rychle splnit candáty a následně si nechat dost času na velkou štiku. Zní to jednoduše, ale hračka to rozhodně nebude..

 

Co se týká vybavení, je na takovýto závod potřeba něco speciálního? Samozřejmě vím, že máte super loď s velikým motorem, osazenou super sonary, ale jde mi spíše o pruty, šňůry, navijáky, nástrahy?

Co se týče samotného vybavení a nástrah, není to až takový rozdíl od toho, co používáme u nás. Jen zde nasazujeme výrazně silnější sestavu ve smyslu kmenové šňůry, silnějších lanek a návazců i například karabinek či háčků, protože zdejší dravci jsou nejen obrovští, ale také extrémně bojovní a silní.

 

Budeme držet palce a fandit online! Mějte se a ať se podaří bedna! Za tým Tropic Fishing Filip

Moc děkujeme, tréninku jsme dali maximum, teď to jen přetavit ve výsledek v samotném závodě, každopádně ať už to dopadne jakkoliv, zažili jsme tu dá se říci rybářský sen, ze kterého se ještě budeme dlouho probouzet! Zdravíme všechny domů do Česka a hlavně naše rodiny… děkujeme za nekonečnou shovívavost a toleranci k naší vášni a závislosti - lovu dravých ryb z lodě.

 

Děkujeme


Honza a Kuba

6 důvodů, proč nakoupit u nás

Poznejte nás
  • Doprava při nákupu nad 1000 Kč zdarma

  • Založeno 2000 - tradice prodeje již 20 let

  • Možnost nákupu na splátky

  • Možnost vrácení zboží do 30 dnů

  • Nejširší sortiment - v nabídce více než 100 000 produktů

  • Rybařině rozumíme - v teamu je i mistr světa

Hodnocení našich zákazníků

Další hodnocení zákazníků

100%

Ověřený zákazník

  • Rychlé vyřízení objednávky
  • Skvělá dostupnost zboží

100%

Ověřený zákazník

Doporučuji.
  • zasílají na zásilkovnu
Cookies nejsou sušenky
Sbíráme anonymní data a měříme, abychom náš web mohli dále vylepšovat. Souhlasíte se sběrem cookies?