Menu
Zpět
Přihlášení
a registrace
Zpět
Po - Čt: 9–12 h a 13–16 h, Pá: 9–14 h
483 104 444

SLEVA AŽ 15%

VYUŽIJTE SLEVY AŽ 15% NA PRODUKTY IHNED K ODESLÁNÍ S KÓDEM BALATON - Sleva platí pro objednávky nad 2 000 Kč a je tvořena 3 % za registraci + až 12 % za kód BALATON.
Zpět do: Úvod Magazín Jak na to Rybářské dilema, pletená šňůra nebo vlasec?

Rybářské dilema, pletená šňůra nebo vlasec?

Stále přemýšlíte nad tím, co navinout na cívku navijáku? Bude lepší pletená šňůra nebo vlasec? Tato otázka je zdrojem nekonečných diskuzí, a proto se na ni pokusíme odpovědět v dalším článku našeho magazínu.



Hned v úvodu, než začnete se samotným výběrem, je důležité si položit si několik otázek. A to, jaké ryby budete chtít chytat, jakou metodou a s jakým vybavením. Neméně podstatné je i to, zda jste začínající rybář nebo pokročilý. Všechny tyto otázky vezmeme v potaz na následujících řádcích.

Jak se odlišuje vlasec od pletené šňůry? 

Jak jste si jistě mohli už dle názvu článku všimnout, kmenové i návazcové materiály rozdělujeme do dvou skupin. Do té první řadíme monofilní materiály tzv. vlasce. Do druhé skupin pak patří pletené šňůry tzv. pletenky. Pokud s rybařením teprve začínáte, bude pro vás ideální volbou klasický monofilní vlasec, a to i z pohledu nižší ceny, oproti pletené šňůře. 

Monofil je umělé průhledné vlákno, které se vyrábí ze silonu v různých barevných provedeních. Toto vlákno je kruhového řezu a díky své hmotnosti se pomalu potápí. Ohledně absorbování vody do samotného vlasce, to v tomto případě není příliš velké, protože monofilní vlákno disponuje uzavřeným hladkým povrchem. Avšak malé množství vody do sebe i tak pojme, a to se projeví v určitém změkčení samotného materiálu, což není na škodu. Při utahování uzlů se dokonce i doporučuje samotný uzlík před jeho dotažením namočit či naslinit. 

Průměr vlasce určuje, jakou má vlákno pevnost. Čím je průměr větší, tím je větší i jeho pevnost. Průměr vlasce volíte dle toho, jaký lov preferujete. Pokud jdete na lov například menších bílých ryb, okounů či pstruhů, bohatě vám bude stačit vlasec o průměru 0,10 až 0,16 mm. V případě, že budete vyrážet na větší ryby, feeder, kapry či dravce, je ideální vybírat v průměrech od 0,18 do 0,25 mm kdy i pevnější vlákno vydrží větší nápor při nahazování větších a těžších nástrah, krmítek či zátěží.  Pokud se chcete zaměřit na cílený lov velkých kaprů, budete potřebovat ještě silnější průměr, většinou 0,28-0,35mm, v extrémních případech, na velkých řekách, jezerech plných vázek a nebo tam kde budeme lovit na krátko opravdu veliké ryby klidně až do průměru 0,50mm. 

monofilní materiály tzv. vlasce

Pokud se rozhodnete pro pořízení vlasce, tak je nutné počítat s tím, že i ten má několik relativních nevýhod. Jednou z těch největších je ta, že má vždy nějakou  tvarovou paměť. Čím kvalitnější vlasec - tím je jeho paměť zpravidla nižší. Stejně tak se tvarová paměť vytrácí ruku v ruce s jeho tvrdostí, tedy obecně platí že čím je vlasec měkčí a poddanější, tím má menší tvarovou paměť, ale zase o něco menší oděruodolnost. Jestliže dojde například k tomu, že se vám vlasec zamotá a vy ho rozmotáte, můžete si všimnout oděrků a poškození, které se na jinak rovném vlasci vytvořily. Ty mohou být překážkou v nahazování. V tomto případě došlo k poškození svrchní vrstvy materiálu a tím i větší náchylnosti k jeho přetržení při nahazování nebo zdolávání ryby v důsledku výrazného snížení jeho pevnosti.  Na takto poškozený vlasec rozhodně nedoporučujeme dále chytat. Vlasec je zkrátka vždy křehčí oproti pletené šňůře. To můžete pocítit zejména u razantnějších náhozů těžkých sestav - krmítek či zátěží, kdy prudkým odhozem může dojít k jeho prasknutí. Jeho křehkost navíc ovlivňuje to, že se vrchní vrstva při neustálém navíjení a odhazování opotřebuje, odírá se a je náchylnější k poškození. Další částečnou nevýhodou (ale pro určité techniky naopak výhodou) je jeho průtažnost, oproti pletené šnůře může být i o více než  20 % vyšší.

Náš TIP:

kmenový monofil na  kapry:

kmenový monofil na feeder:

návazcový monofil:

V nabídce rybářských obchodů se setkáte i s fluorocarbonovými vlasci. Tento vlasec je pro ryby téměř neviditelný, protože flourocarbon má podobný lom světla jako voda. Doporučujeme ho používat například při lovu dravců přívlačí na místo lanka, nebo na položenou a plavanou jako materiál, ze kterého budeme dělat návazce. Jeho výhoda pro toto použití nespočívá primárně v neviditelnosti, ale spíše v jeho tuhosti díky čemuž se pak návazec nezamotá a oděruodolnosti díky které se nám zase tak často nepřetrhne či nepřeřízne. Navíc díky hustotě materiálu dobře klesá, nekroutí se a drží svůj tvar. Oblíbený je tak nejenom při lovu ze dna, ale i při například muškaření. U opravdu kvalitních vlasců, které jsou vyráběny přímo ze 100% fluorocarbonu, se setkáte s tím, že jsou finančně nákladnější. Na trhu však můžete narazit i na vlasce, které jsou fluocarbonem pouze potaženy. Ty se vlastnostem 100% fluorocarbonu snaží přiblížit v jeho oděruodolnosti a neviditelnosti, ale zároveň se snaží eliminovat jeho nevýhodu ve smyslu jeho tuhosti. Není to tedy tak, že by neměli na trhu své místo. Obecně lze říci, že na návazce je lepší použít 100% fluorocarbon, naopak ale coby kmenový materiál, se přikláníme spíše k doporučení vlasců fluorocarbonem pouze potaženým.  Jedná se většinou o vlasce v levnější cenové kategorii a už to pro vás může být vodítko, že se nejedná o čistý fluocarbon. Nicméně i používání fluocarbonu má svá úskalí. Tím největším je to, že v uzlu více prokluzuje, a to i po jeho navlhčení. Takže pokud budete používat fluocoarbonový návazec, ponechte si delší konec. Někteří rybáři využívání při spojování fluorocarbonu s obyčejným vlascem také mikrokroužek či obrtlík, ale toto nedoporučujeme u rybolovných technik, kde hrozí kontakt místa spoje s předním očkem - tedy například při lovu trofejních kaprů, či při přívlači. Zde doporučujeme osvojit si jeden ze dvou spolehlivých uzlů - buď Dvojitý grinner nebo kravský uzel.

dvojitý grinner

Náš TIP:

Kmenový:

Návazcový-kaprový: Návazcový-na-dravce,feeder-a-plavanou:

Pletené šňůry

Nyní se pustíme do druhé skupiny a tou jsou pletené šňůry. Pletená šnůra je vlákno, které je spleteno z určitého počtu tenčích pramenů. Díky tomu vede vždy pletená šnůra v nosnosti oproti jakémukoliv monofilnímu vlasci. I u pletené šnůry závisí stejně tak jako u vlasce na tom, jaký druh ryby a jakou rybolovnou chcete chytat. U menších ryb a metod jako je feeder či lehká přívlač postačí bohatě pletenka s nosností do 6 kg. Na větší kaprovité ryby na položenou, či větší dravce na středně těžkou přívlač je ideální nosnost 10 - 12 kg, v některých případech jako je lov velkých kaprů ve vázkách, lov trofejních štik či sumců nebo pro rybolov na moři budeme potřebovat nosnost nad  20 kg až třeba i  100kg

Jestliže budete vybírat pletenou šnůru, rozhodně sáhněte po té, která je spletena z více pramenů. Je to z toho důvodu, že čím méně pramenů pletenka obsahuje, tím více je náchylnější k tomu, že se do “mezer” dostávají nečistoty, které ze šnůry mohou udělat “smirgl”. Ten dává značně zabrat rolničce vašeho navijáku a očkům vašich prutů. Taková pletenka samozřejmě i nasákává více vody, má nižší nosnost a je náchylnější k přetržení či zamotání. Vybírejte vždy primárně kulatou pletenou šnůru, ta se nezařezává do cívky navijáku, dobře se namotává a při náhozu perfektně odvíjí. Na trhu se vyskytují nejčastěji základní  4 pramenné pletenky, které jsou i nejlevnější, ale mají nejvíce nevýhod a nejnižší nosnosti. Dále jsou to standardní a nejosvědčenější 8 vláknová provedení - ty považujeme za nejpoužívanější a nejvhodnější. Pro naprosté fajnšmekry a specialisty trh nabízí i pletenky například ze 12 vláken, ty jsou ale zdaleka nejdražší a upřímně nejsou o tolik lepší než 8 vlákna, aby se vyplácelo do nich investovat o tolik více. 

Oproti vlasci má pletená šňůra minimální průtažnost, tu oceníte zejména při lovu na větší vzdálenost, kdy je nutný důraznější zásek. To u vlasce bývá problém. Na druhé straně tato nulová průtažnost nemusí být úplně žádoucí v těch případech, kdy potřebujete podebrat rybu u břehu. Šnůra je vždy napnuta na maximum a v této finální fázi zdolávání ryby může dojít k tomu, že nástraha vypadne z tlamky ryby, protože nic nepropruží a háček se tak z tlamky takzvaně rybě vyřízne. 

V případě, že plánujete nástrahy zavážet, pletená šňůra vám umožní lepší došponování oblouku, který vám vznikne vlivem větru či proudu a snadněji ji vyrovnáte. Stejně tak i identifikace záběru na velkou vzdálenost je s pletenkou díky absenci průtažnosti dokonalá. Pletenku oceníte i v těch situacích, pokud chytáte na místech, která jsou ve vodě hustě zarostlá. Klasický vlasec se zde velice rychle opotřebuje. Oproti tomu pletená šňůra bude i po delším chytání bez známek jakéhokoliv poškození a díky svému hrubšímu povrchu, dokáže vodní rostliny krásně prořezávat.  

I při lovu dravců oceníte její minimální průtažnost z důvodu přímého kontaktu s nástrahou a cítění těch nejjemnějších záběrů od velmi opatrných či menších ryb. Například  pro lov candátů přívlačí z propadu považujeme pletenku za absolutní nutnost, protože s klasickým monofilem, nebudete o velkém procentu záběrů vůbec vědět.

Pletenka nemá téměř žádnou tvarovou paměť, proto se nepoškodí ani při větším zamotání. K zamotání může dojít v těch případech, kdy se vám na navijáku objeví malý oblouček špatně navinuté šnůry. Při dalším náhozu se vytvoří tzv. paruku a máte o zábavu postaráno. V některých situacích se může stát, že se v této paruce vytvoří i malý uzlík. Je otázkou zda-li se vám podaří tento uzlík rozmotat, z naší zkušenosti můžeme říct, že je to téměř nemožné. Pletenka se do sebe zařízne a tím dojde prakticky k jejímu zničení. Mezi další nevýhodu pletené šnůry můžeme zařadit to, že s ní nelze chytat v zimních měsících, kdy teplota klesá pod nulu. Šnůra totiž absorbuje značné množství vody a při větších mrazech zkrátka přimrzne nejen k očkům prutu ale i k cívce.

Náš TIP:

kaprové kmenové:

přívlačové kmenové:

návazcové: 

 

Pojďme si shrnout hlavní klady a zápory obou materiálů.

Vlasec

  • Je levnější

  • Fluocarbon je ve vodě téměř neviditelný

  • Lze na ně chytat i v mrazu

  • Má tvarovou paměť

  • Je průtažný 

  • Je křehčí 

  • kratší životnost

Pletená šňůra

  • Je pevnější 

  • má delší životnost

  • Má nulovou průtažnost

  • Nemá tvarovou paměť

  • Je dražší

  • Nelze na ní chytat v mrazu

  • Je náchylnější ke špatnému navinutí na cívku

Jak kvalitní vlasec nebo šňůru vybrat? 

Při výběru opět platí pravidlo, že co je levné, to nemusí být úplně tím správným řešením pro vás. Ač bude počáteční investice vyšší, zejména pak u pletené šňůry, vězte, že se vám několikanásobně vrátí. Kvalitnější vlasce jsou v mnoha případech kulaté a napuštěné speciálním silikonem. Lze s nimi lépe manipulovat a při náhozech tak odhodíte daleko lépe než s levnými vlasci. Ty nejlevnější vlasce nemusejí být po celé své délce stejně silné, což těžko při jejich zakoupení poznáte. 

U pletenky vybírejte ty, které jsou spleteny z více pramenů, z toho důvodu, že v nich nedochází k usazování nečistot. Vybírejte i ty, které jsou kulaté, aby docházelo ke správnému pokládání pletenky na cívku během navíjení, zároveň se vyvarujete situaci, že se pletenka začne do sebe zařezávat. Nekvalitní pletené šnůry pak poznáte podle toho, že velice často barví a mají sklon k tomu vytvářet oka po nahazování, která se zamotávají. 

Jakou barvu vlasce nebo šňůry vybrat?

barevné vlasce na ryby

Lámete si hlavu s tím, jakou barvu vlasce nebo šnůry zvolit? Někteří rybáři kladou velký důraz na barvu samotného materiálu, někteří naopak tento fakt příliš neřeší. Další otázkou je to, jak to vidí samotné ryby a nakolik má barva vlasce nebo šnůry dopad na počet záběrů. 

K jaké straně se tady přiklonit? Určitý vliv samozřejmě barva vlasce mít může, z toho důvodu najdete v obchodech vlasce či šnůry spíše v přírodních odstínech zelené, modré či hnědé barvy. Ale naopak výrazné zbarvení vám může dobře posloužit při sledování jemnějších záběrů přímo na vlasci a oceníte ho při plavané nebo lovu na položenou. Na koncový návazec však vždy vybírejte neutrální nebo nenápadné zbarvení. 

V případě vláčení a volby barvy šnůry nebo vlasce je v podstatě jedno, jakou barvu zvolíte, vyberte si takovou, kterou dobře uvidíte. Obecně se pro přívlač spíše doporučují barevně výraznější provedení fluo žlutá, oranžová, zelená právě proto, aby je bylo dobře vidět i za šera. To samé platí při zavážení na velké vzdálenosti - čím dříve šňůru uvidíte, tím je menší šance že se vám zamotá do motoru, nebo že vám ryba zajede při zdolávání do vázky. Při lovu dravců na koncový návazec taktéž použijte ideálně neviditelný a oděruodolný fluocarbon, nebo lanko.

V jakých případech dochází k poškození?

Šnůra nebo vlasec jsou během lovu neustále vystavovány mechanickému namáhání a možnému poškození, ať už v podobě vázky, kamenů nebo otěrem o nepravidelné tvrdé dno. V tom případě je dobré volit materiál s o něco silnějším průměrem nebo takový, který má otěruvzdornou povrchovou úpravu. U pletenek nehrozí “zlomení” jako je tomu u vlasce, nicméně pokud dojde k zamotání šnůry například do soukolí navijáku, velice často se trvale a poškodí. Nicméně to samé platí i u vlasce. Pokud k tomuto poškození dojde, je nutné v tomto případě v daném místě vlasec nebo pletenku ustřihnout a poškozenou část vyhodit. V žádném případě takto zdeformovaný materiál nepoužívejte k dalšímu lovu, protože je v daném místě náchylnější k přetržení. 

V případě, že k poškození došlo v půlce návinu a je vám líto polovinu vlasce či šnůry vyhodit, můžete poškozené místo ustřihnout spojit znovu uzlíkem. Nicméně takovéto řešení negativně ovlivňuje delší náhozy a není už příliš důvěryhodné. Doporučujeme v takových případech zvolit raději nový návin. 

Ke zlomení vlasce dochází v případě, že je opravdu zdeformovaný. Pokud se vám vlasec zamotá, rozhodně ho nezkoušejte rozmotat tak, že budete vše řešit silou a tahem. Raději buďte trpěliví a snažte se vše pečlivě rozmotat, v krajním řešení vlasec přestřihněte. 

 Jak správně namotat vlasec nebo šňůru na cívku? 


namotání vlasce

Jsou dva způsoby, jak namotat vlasec nebo pletenku na cívku. Jedním, tím jednodušším, je poprosit o namotání v samotném obchodě, kde na to mají připravené zařízení. Pokud tu možnost máte, využijte ji ale pouze v případě pletenky. Vlasce a šnůry jsou v dnešní době vyráběny s větší precizností a ve vyšší kvalitě, na druhé straně jsou háklivější na špatné navinutí na cívku. Z toho důvodu nedoporučujeme navíjet monofilní vlasce na cívky navíječkou, ale vždy je lepší vlasec-monofil navinout přímo tím navijákem, na kterém ho následně budete používat. Navíječky v rybářských potřebách monofili zbytečně šponují a ukládají na cívku pod velkým tlakem, díky čemuž může rychle dojít k jeho kroucení a ztrátě klíčových vlastností, jako pevnosti atd. Dalším důvodem proč ne navíjet vlasce například na moderní kaprové navijáky navíječkou v rybářských potřebách, je takzvané křížové navíjení či pomalá až super pomalá oscilace takových navijáků. Ničeho podobného nelze navíječkou dosáhnout, takže vlasec si dobrovolně navíječkou poškodíte, aby jste ho následně používáním stejně na cívku navinuli úplně jinak. Za odborníky skutečně nedoporučujeme navíjení vašich navijáků monofilními vlasci v prodejnách rybářských potřeb, tuto službu využijte pro navíjení spíše pletených šňůr, kdy si sami nedokážete poradit s odpovídajícím množstvím podkladového materiálu, aby byla cívky dokonale plná. 

Druhou a za nás nejvhodnější variantou je pustit se do namotání vlasce nebo šnůry svépomocí. V tomto případě doporučujeme materiál na chvilku ponořit do vody a z ní ho i rovnou navíjet. Dokonale nám poslouží kbelík, lavor umyvadlo, nebo přímo voda v revíru, kde rybaříme. Díky namočení materiálu, bude docházet k lepšímu a hladšímu navíjení. Při navíjení musíte mít vlasec nebo pletenku našponovanou. Ne moc, ne málo, tak akorát jako když z vody táhnete samotné olovo. Bohatě stačí takový tah, aby byl materiál 100% napnutý - rovný. Při navíjení přidržte vlasec nebo pletenku dlaní nebo hadříkem u blanku prutu tak, aby docházelo k pravidelnému vertikálnímu ukládání materiálu na cívku, nepoužívejte však přílišnou sílu, materiál se při navíjení nesmí do sebe zařezávat. Pokud by k tomu došlo, při nahazování byste pocítili odpor a nástrahu tak nedostanete do požadované vzdálenosti. 

Nosnost pletené šnůry nebo vlasce



Řada začínajících rybářů se u koupi vlasce nebo šnůry řídí hlavním kritériem, kterým je nízká cena a dále pak nosnost samotného materiálu. Je velkou chybou se domnívat, že pokud chytnu rybu o váze 10 kg, že o stejné váze musím mít i vlasec nebo pletenou šnůru. Žádná ryba nedokáže vyvinout sílu takovou, jakou sama váží. Šikovný rybář si díky správnému zdolávání ryby dokáže poradit i s daleko větším kouskem, který váhově může odpovídat i násobku nosnosti materiálu uvedeného na obalu.

Někteří Výrobci bohužel uvádějí u vlasců nebo pletenek hodně nadhodnocené údaje nebo často jen pevnost v tahu. Pro rybáře je však důležitá především pevnost v uzlu. Jedná se o klíčový bod, ve kterém může dojít k výraznému procentuálnímu snížení pevnosti celého materiálu. Snížením nosnosti v důsledku zeslabení mateiálu v uzlu předcházejte vždy namočením či nasliněným místa, kde budete uzel vázat. 

Věříme, že jsme vás v dnešním článku alespoň trochu nasměrovali k tomu, zda-li pro vás bude lepší vlasec či pletená šnůra, nebo dokonce kombinace obojího. Na Tropic Fishing najdete širokou nabídku kmenových i návazcových materiálů, které jsou rozděleny do přehledných kategorií. V případě, že si nebudete vědět rady nebo byste měli otázky ohledně správného výběru vlasce či pletené šnůry, neváhejte se obrátit na naše zkušené prodejce e-mailem na info@tropicfishing.cz, rádi vám s výběrem poradíme.

V článku najdete tyto produkty

Návazcová Šňůra JetFish Black Mystic 25lb 20m Návazcová Šňůra JetFish Black Mystic 25lb 20m
Ihned k odeslání > 10 ks, další dle dostupnosti
299 Kč
Vlasec AWA-S Ion Power Karpum Feeder 300m 0,203mm/5,50kg Vlasec AWA-S Ion Power Karpum Feeder 300m 0,203mm/5,50kg
Momentálně nedostupné
329 Kč
Návazcový Fluorocarbon Carp'R'Us Clearwater 20m Návazcový Fluorocarbon Carp'R'Us Clearwater 20m
Ihned k odeslání 2 varianty a další dle dostupnosti
399 Kč
Vyberte si variantu
Vlasec AWA-S Ion Power Feeder Pro 150m Vlasec AWA-S Ion Power Feeder Pro 150m
Ihned k odeslání 3 varianty a další dle dostupnosti
od 139 Kč
Vyberte si variantu
Vlasec Extra Carp Internity Camou 1000m 0,28mm/10,9kg Vlasec Extra Carp Internity Camou 1000m 0,28mm/10,9kg
Ihned k odeslání > 10 ks, další dle dostupnosti
349 Kč
Pletená Šňůra Daiwa J-Braid 8 Chartreuse 150m Pletená Šňůra Daiwa J-Braid 8 Chartreuse 150m
Ihned k odeslání 9 variant a další dle dostupnosti
557 Kč
473 Kč
Vyberte si variantu
Potápivá Šňůra Mivardi DirectContact Sinking braid 0,18mm/25lb Potápivá Šňůra Mivardi DirectContact Sinking braid 0,18mm/25lb
Momentálně nedostupné
1 269 Kč
od 1 142 Kč
Vyberte si variantu
Vlasec Falcon Fluorocarbon 50m Vlasec Falcon Fluorocarbon 50m
Ihned k odeslání 6 variant a další dle dostupnosti
229 Kč
Vyberte si variantu
Fluorocarbonový Vlasec Carp'R'Us Clearwater Xtra 400m Fluorocarbonový Vlasec Carp'R'Us Clearwater Xtra 400m
Dostupnost dle varianty
od 1 889 Kč
Vyberte si variantu
Vlasec Asso Ultra Low Stretch 50m 0,16mm 4,60kg Vlasec Asso Ultra Low Stretch 50m 0,16mm 4,60kg
Skladem v e-shopu
89 Kč
Návazcová Šňůrka Mivardi Terminal D-Braid Green 0.10mm/8.15kg Návazcová Šňůrka Mivardi Terminal D-Braid Green 0.10mm/8.15kg
Momentálně nedostupné
69 Kč
Vlasec Stroft GTM 50m 0,16mm/3,00kg Vlasec Stroft GTM 50m 0,16mm/3,00kg
Ihned k odeslání 3 ks, další dle dostupnosti
140 Kč
Pletená Šňůra Carp'R'Us Total Contact 0,25mm 13,61kg / 30lb Pletená Šňůra Carp'R'Us Total Contact 0,25mm 13,61kg / 30lb
Ihned k odeslání 2 varianty a další dle dostupnosti
od 1 099 Kč
Vyberte si variantu
Vlasec Giants Fishing Carp Master Camou Green 1200m 0,30mm/11,3kg Vlasec Giants Fishing Carp Master Camou Green 1200m 0,30mm/11,3kg
Ihned k odeslání 9 ks, další dle dostupnosti
329 Kč
229 Kč
Pletená Šňůra Momoi RYUJIN Orange 150m Pletená Šňůra Momoi RYUJIN Orange 150m
Ihned k odeslání 6 variant a další dle dostupnosti
1 099 Kč
od 1 025 Kč
Vyberte si variantu

Přečtěte si dále

6 důvodů, proč
nakoupit u nás

Poznejte nás
  • Doprava při nákupu nad 1000 Kč zdarma

  • Založeno 2000 - tradice prodeje již 24 let

  • Možnost nákupu na splátky

  • Možnost vrácení zboží do 30 dnů

  • Nejširší sortiment - v nabídce více než 100 000 produktů

  • Rybařině rozumíme - v teamu je i mistr světa

Hodnocení našich zákazníků

Další hodnocení zákazníků
99%
pozitivních hodnocení
11 731
zákazníků doporučuje obchod Tropic Fishing
Nejčastěji zmiňujete tyto výhody
  • rychlost doručení
  • ceny
  • výběr zboží
  • komunikace
  • kvalita zboží
vše v pořádku, rychlé dodání,

Ověřený zákazník

  • Pecka

Ověřený zákazník

  • rychlost
  • ochota personálu
  • přehlednost obchodu
  • profesionální přístup
  • zkušenosti personálu

Ověřený zákazník

  • rychlé doručení
  • dobré ceny

Ověřený zákazník

solidní obchod,dobrá cena

Ověřený zákazník

tak jak na rybách. pěkná jízda.

Ověřený zákazník

Bezproblemove a rychle doruceni.

Ověřený zákazník

  • Rychlost dodání
  • Přehlednost e-shopu
  • Zatím nic

Ověřený zákazník

  • Rychlost
  • Ceny
  • Vždy dorazí přesně všechno, co bylo objednáno

Ověřený zákazník

  • výborné jednání
  • brzké dodání
  • nemám prozatím žádné výhrady :-)

Ověřený zákazník

Sledujte nás na Instagramu