Menu
Přihlášení
a registrace
Po - Čt: 9–12 h a 13–16 h, Pá: 9–14 h
483 104 444

VÁNOČNÍ GARANCE VRÁCENÍ ZBOŽÍ

OBJEDNANÉ ZBOŽÍ LZE VRÁTIT DO 31.1.2022 A ŘÍDÍ SE ODSTOUPENÍM OD KUPNÍ SMLOUVY
Úvod Magazín Závody ROZHOVOR: Světový úspěch na Predator Tour

ROZHOVOR: Světový úspěch na Predator Tour

Česká rybářská scéna zažila další světový úspěch v lovu dravců z lodě! Ostřílený rybář Jan Hubka spolu s kolegou Jakubem Kolářem vybojovali cenné umístění v TOP 10 na prestižním rybářském závodě.V červenci letošního roku jsme vás informovali o obrovském úspěchu dvou českých lodních posádek v závodu World Predator Classic, pravidelně pořádaném v Holandsku, v němž Tropic Fishing Illex team ve složení Jan Hubka a Jakub Kolář obsadil celkově druhé místo a Westin Fishing team ve složení Radek Filip a Martin Štěpka získal místo třetí

Na stejných revírech, obrovských holandských nádržích Hollands Diep a Harringvliet, kde délka závodní trati dosahuje více než 60 kilometrů, se konal minulý týden ještě větší závod v lovu velkých dravců z rychlých lodí – a to fenomenální a všemi specialisty lovu dravců respektovaný Predator Tour.

Jak probíhá obrovský závod Predator Tour? 

Tento závod je specifický nejen rozlohou vodní plochy, na které je pořádán, ale také například svou hojnou účastí, neboť se jej pravidelně účastní 100 a více posádek. Unikátní je také svým bodovacím systémem. Týmy mají například za cíl během tří závodních dní ulovit co největší štiky, candáty a okouny. Ulovením tří největších kusů od každého druhu (9 ryb celkem) naplní minimální lovnou hranici stanovenou pro každý druh zvlášť. Tým pak získá 1000 bodů jako bonus za splnění tzv. fullhouse – plné bodovací karty. Tento bonus je následně přičten k součtu délek všech 9 ulovených dravců a výsledný počet centimetrů/bodů určuje pořadí v celkových výsledcích. 

Ulovení všech 9 ryb – fullhouse – je důležité jak pro umístění ve výsledné tabulce, tak pro získání rezervace vstupenek na další rok. O závod je obrovský zájem, chtějí se na něj dostat rybáři z celé Evropy, a proto je opravdu složité vstupenku získat. Každoročně se na závod hlásí přibližně 200 nových lodí, zatímco volných vstupenek bývá zhruba 30 až 50, tudíž se losuje ze všech přihlášených týmů.

Sleva na Tropicu: Připravili jsme slevu 15 % na celý sortiment! Použij slevové kódy!
 

Letošní ročník dokončilo celkem 104 posádek, z nichž 4 lodě byly české a dvě z nich navíc lodní přívlačoví reprezentanti, úspěšní mistři světa z Anglie (2018) a Jihoafrické republiky (2019) – Jan Hubka s Jakubem Kolářem za Tropic Fishing Illex a bratři David a Tomáš Koudelkovi za RNK a Zeck Fishing. Další dvě posádky tvořili taktéž zkušení závodníci – Jan Šafránek a Jiří Novák za Bestangler Shop, Jiří Koláček a Jaromír Liška, pořadatelé největšího českého lodního závodu King of The Lake.

 

Jak probíhal Predator Tour 2021? 

Plnou bodovací kartu se podařilo nachytat pouze 71 lodím ze 104, které závod dokončily. Všechny 4 české lodě Fullhouse dokázaly nachytat, což je nejenom obrovský úspěch, ale především možnost se zúčastnit dalšího ročníku. V tomto obrovském závodě je cenově ohodnoceno celkem 20 nejúspěšnějších podsádek.

Naše české lodě uspěly následovně: Bratři Koudelkové 71. místo, Liška-Koláček 68. místo. V TOP 20 se umístil tým Šafránek-Novák, a to na krásném 19. místě. V TOP 10 nejen letos, ale i historicky nejlepšího českého umístění dosáhla posádka Hubka-Kolář za Tropic Fishing Illex, kteří doslova vybojovali úžasné 9. místo! 


Je potřeba zdůraznit, že tohoto závodu se pravidelně účastní světová absolutní špička v lovu dravců z lodě, tedy zkušení závodníci i sponzorované hvězdy mnoha světových rybářských a lodních značek jako je Shimano, Daiwa, Abu Garcia, Berkley, Mercury, Lund Boats, Lowrance, Humminbird, Giunki, Illex, Westin, Rapala atd. Zbytek posádek tvoří místní rybářští průvodci a zkušení majitelé rychlých přívlačových lodí z celé Evropy.

Konkurence je opravdu extrémní a startovní pole je nabito jmény opravdových legend v lovu dravých ryb, jako je Nils Gabsa – Daiwa, Tomas Engert – Illex/Gunki, Jelle de Jong – Berkley/Abu/Lowrance, Hendry Vis, Sean Vit – Savage Gear, Jean marc Brison – Fox Rage, Kris Broeckx – Westin, Herbert Zveires – Fish und Fang a desítky dalších. 

 

Pohled závodníka: Jan „Carpkiller“ Hubka

Taková konkurence je jeden z důvodů, proč se české posádky do Holandska vypravily s předstihem a věnovaly se intenzivnímu tréninku. Jak takový trénink probíhá nám v rychlosti popíše jeden z úspěšných závodníků Jan „Carpkiller“ Hubka z Tropic Fishing Illex:

Ne vše ale fungovalo stejně jako v létě, a tak nezbývalo než trávit na vodě maximum možného času, které nám počasí dovolilo, tedy od úsvitu do soumraku, prakticky každý den kromě asi dvou, kdy počasí vůbec neumožnilo vyjet na silným větremrozbouřenou vodní hladinu. 

 

Posádka nachytala giga dravce!

Každopádně to byly opět jedny z našich nejlepších dní strávených na vodě a nám se znovu podařilo ulovit několik opravdu exkluzivních úlovků. Během tréninku jsme největší štiku ulovili o délce 116 cm, ta se tak stala mým novým osobním rekordem. V závodě pak parťák Kuba dostal naši největší štiku – rovných 100 cm! Největší candát v tréninku měl 78 cm, v závodě pak 67,4 cm, okouny jsme nachytali v opravdu extrémním množství, největší v tréninku měřil 49 cm a v závodě pak 48 cm! Byl to jedním slovem rybářský SEN.

Podařilo se nám vybojovat v této obrovské konkurenci 9. místo, což oba považujeme za obrovský úspěch, však se podívejte na naši finální bodovací kartu, o moc větší ryby už během závodu, kde je více než 100 lodí, nachytat bez pořádné dávky štěstí skoro ani nelze, navíc na revíru, který jsme oba navštívili potřetí v životě. Každopádně toto je směr, kterým se chceme do budoucna vydat – tedy nejen se zúčastnit dalšího ročníku Predator Tour, ale pokusit se vybojovat ještě lepší umístění, což znamená nachytat ještě větší dravce!”

 

6 důvodů, proč nakoupit u nás

Poznejte nás
  • Doprava při nákupu nad 1000 Kč zdarma

  • Založeno 2000 - tradice prodeje již 20 let

  • Možnost nákupu na splátky

  • Možnost vrácení zboží do 30 dnů

  • Nejširší sortiment - v nabídce více než 100 000 produktů

  • Rybařině rozumíme - v teamu je i mistr světa

Hodnocení našich zákazníků

Další hodnocení zákazníků

100%

Ověřený zákazník

vyrazna sleva na produkt oproti ostatnim.

100%

Ověřený zákazník

rychlé dodani a komunikace
  • rychlost
Cookies nejsou sušenky
Sbíráme anonymní data a měříme, abychom náš web mohli dále vylepšovat. Souhlasíte se sběrem cookies?