Menu
Přihlášení
a registrace
Po - Čt: 9–12 h a 13–16 h, Pá: 9–14 h
483 104 444

SLEVOVÝ PROGRAM

pro získání slevy až 18% se přihlaste nebo registrujte
Úvod Magazín Zajímavosti Westin – skandinávská legenda na chytání dravců

Westin – skandinávská legenda na chytání dravců

Westin je legendární prémiovou značkou zaměřenou na chytání dravců. Značka Westin nabízí komplexní program vláčecích prutů, nástrah, oblečení, tašek, podběráků, bižuterie a mnoho dalšího pro moderní vláčkaře.

Na trh neustále přináší zajímavé novinky a i díky nim dosáhl Westin veliké popularity po celé Evropě i v České republice a na Slovensku. Tato popularita neustále roste.Westin výrobky upoutají osobitým skandinávským designem, nekompromisní kvalitou ale i tím, že firma dlouhodobě myslí na ekologii – například v žádné z Westin nástrah není obsaženo olovo a měkké nástrahy jsou vyráběny bez toxických flatátů. I díky tomu, že je ve vývojovém týmu Radek Filip z České republiky a na vývoji spolupracuje i zbytek českého a slovenského PRO týmu má navíc Westin hodně nástrah, prutů a dalších výrobků určených přímo na chytání našich dravců na našich vodách.
 

Historie značky Westin

Příběh této moderní značky ale sahá až do roku 1952, kdy se rozhodnul Ingvar Westin vytvořit pro své děti dřevěnou rybu na hraní. Vůbec netušil, že během pár let se z této hračky stane unikátní nástraha pro lov velkých štik. Po mnoho hodinách práce, kdy byla tato hračka zdokonalena tak, aby její akce připomínala dokonalou živou rybu dostala jméno „Jätte“ - švédsky „obří“. Téměř ihned byli všichni rybáři v malém švédském městečku Skutskär touto hračkou doslova posedlí, díky unikátnímu pohybu plavání později nazvaném „Westin roll“. A začali se dožadovat, aby Ingvar na tuto hračku připevnil háčky a umožnil jim s ní lovit. Brzy nato Ingvar opouští svou práci nástrojaře a začíná s vývojem a výrobou nástrah na lov velkých ryb a již velmi brzy byly nástrahy Ingvara Westina známé po celé Skandinávii jako nástrahy na velké dravce. Od té doby Westin Jätte oklamal mnoho největších a nejchytřejších starých štik ve Švédsku a dodnes je tento wobler v nabídce Westinu.

I díky Westin nástrahám a prutům vyhráli Radek Filip a Martin Štěpka v roce 2019 slavné World Predator Classic
(I díky Westin nástrahám a prutům vyhráli Radek Filip a Martin Štěpka v roce 2019 slavné World Predator Classic)

Co začalo jako hračka pro děti v roce 1952, se stalo zavedenou a důvěryhodnou značkou v rybářského průmyslu. Dnes společnost Westin nabízí přes 2 000 produktů pro rybáře - vše je ale vyrobené se stejnou vášní pro dokonalost jako původní návnada Ingvara Westina, a vytvořené tak, aby uspokojilo ty, kteří hledají nejlepší nástroje k lovu i těch největších rybích monster po celém světě.
 

Kultovní vláčecí gumové nástrahy

Gumová nástraha Westin Shadteez

Westin má hned několik nástrah, které lze označit jako kultovní. První z nich je samozřejmě „guma“ Shadteez. Ten se vyrábí ve velikostech od 5 do 27 cm ve dvou variantách klasický Shadteez a nižší Shadteez Slim. Je dokonalý do posledního detailu. Má mohutné tělo se štíhlým koncem a širokým ocasem, které vytváří krásný pohyb ve vodě a to i při pomalém vedení. Je vhodný pro všechny druhy přívlače. Má realistické oči a ručně malované detaily. Jednou z jeho největších výhod je to, že má pohybově optimalizované tělo, které je ovšem laminované, díky čemuž odolá mnohem většímu počtu útoků dravčích zubů než ostatní nástrahy.

Shadteez je dlouhodobě jednou z nejpopulárnějších nástrah vůbec. Právě na něj chytila Gajdos Anikó tuto štiku
(Shadteez je dlouhodobě jednou z nejpopulárnějších nástrah vůbec. Právě na něj chytila Gajdos Anikó tuto štiku)

Gumová nástraha Westin Bullteez

Vůbec nejprodávanější měkkou nástrahou od Westinu v Čechách a na Slovensku roku 2021 byla ale novinka Bullteez. Jeho velký ocas napojený na oválné štíhlé tělo tvoří kombinaci, která do vody vyšle ten správný potravní signál zahnující kolébání, kymácení a mihotání břichem. Hitem se stala zejména 9,5cm verze Bullteeze ale i 18cm a 24cm štikové gumy.

Bullteez byl vůbec nejpopulárnější nástrahou od Westinu loňského roku
(Bullteez byl vůbec nejpopulárnější nástrahou od Westinu loňského roku)

Gumový rak Westin CreCraw

Další zásadní nástrahou od Westinu je rak CreCraw, kterého mnozí označují za nejlépe zpracovaného raka na trhu. Jeho klepeta se pohybují nezávisle na sobě a hýbat se začínají bezprostředně po dopadu na hladinu. Třepotající se chapadla a nohy vytvářejí živý pohyb provokují dravce k razantnímu záběru. Široký profil CreCrawu zajišťuje, že nástraha plave ve vodě vyváženě bez nechtěných rotací. Na horní a spodní straně nástrahy jsou otvory na umístění háčku, díky čemuž se snadno nastražuje na klasickou jigovou hlavičku i offsetový háček. Nově pro vás máme v nabídce i 6,5cm velikost raka CreCraw, které při loňském testování měla na svědomí úlovky opravdu velkého množství okounů nad 40 cm z českých svazových vod.

Radek Filip nachytal v roce 2021 na českých svazovkách na Westin raka Crecraw 6,5cm hodně okounů nad 40 cm
(Radek Filip nachytal v roce 2021 na českých svazovkách na Westin raka Crecraw 6,5cm hodně okounů nad 40 cm) 

Nástraha pro vertikální přívlač Westin Twinteez

Milovníkům vertikální přívlače netřeba představovat Westin smáčka Twinteez. Jedná se o naprosto ideální nástrahu pro vertikální přívlač. Rozeklaný ocásek a měkké pružné tělo rozpohybujete i nepatrným pohybem špičky prutu. Jeho vnitřní komora je stvořena akustický váleček. Přední část této nástrahy má ergonomický výkroj pro jigovou hlavičku.

Candát na Westin smáčka Twinteez
(Candát na Westin smáčka Twinteez)

Westin dutý Shadteez Hollow

V naší nabídce máte i horkou novinku Shadteez Hollow 8 a 12 cm. Ten je unikátní v tom, že má uvnitř vzduchovou kapsu a díry v bocích, což vytváří nástrahu, kterou dravec snadno ohne do své tlamy a se kterou tak máte mnohem větší úspěšnost záseku než s jinými nástrahami. Snadným ohnutím nástrahy se ShadTeez Hollow dostává do perfektní pozice v dravčí tlamě pro zásek, což ocení zejména lovci candátů a okounů. Je jisté, že se ShadTeezem Hollow zaseknete více dravců, než rybář vedle vás.

Zásadní novinka roku 2022 – dutý Westin Shadteez Hollow.
(Zásadní novinka roku 2022 – dutý Westin Shadteez Hollow.)

Další měkké nástrahy Westin

Z dalších měkkých Westin nástrah jmenujme imitaci plotice Ricky the Roach nebo candáta Zanderteez, twistera Curlteez, patentku Bloodteez, koljušku Stanley the Stickleback, rippera Hypoteez, které také mají velké množství fanoušků.
 

Skvělé tvrdé gumové nástrahy Westin

Wobler Westin Platypus

Stejně silný je Westin i v tvrdých nástrahách. Vůbec nejprodávanějším Westin woblerem byl ptakopysk – Platypus. Jeho specifický chod a konstrukce očí z optických vláken jsou neodolatelnou výzvou pro všechny dravce v širokém okolí. Funguje i při lovu extrémně mazaných dravců pomalým vedením ve studené vodě.

Westin Buzzbite, to nejlepší na okouny

Platypuse ovšem v prodeji překonal vražedný Westin BuzzBite Crankbait, který se vyrábí ve velikostech 4-6 cm. Jedná se o jeden z nejžhavějších woblerů na okouny. Díky neutrálnímu vyvážení BuzzBite při přestávce v navíjení doslova visí ve vodním sloupci a zůstává v aktivní zóně, což zvyšuje šanci na záběr i opatrných ryb. Wobler byl primárně vyvinut k lovu okounů, ale je výborný i na lov candátů, štik a pstruhů.

Jeden z největších okounů jaký byl kdy zdokumentován – 54 cm a 3,40 kg chycený na nástrahu Westin Buzzbite 6 cm v barvě Bling Perch

Další jedinečné tvrdé nástrahy

Ti co rádi chytají ve větších hloubkách si oblíbili woblery Westin Babybite DR a v nabídce nově máme i „drtič hloubek“ wobler Westin Megabite. Příznivci oválných woblerů nedají dopustit na nástrahu, která byla původně vyrobena pro chytání bassů, ale zjistilo se, že snad ještě více chutná našim sumcům – Westin Bassbite Squarebill. Fanoušci opravdu hodně chrastících woblerů by si neměli nechat ujít Westin Rawbite vyráběný ve velikostech 7 až 17 cm. Legendární nástrahou na štiky je jerk Westin Swim. Ten je skvělý i v tom, že výborně chodí i když ho jenom rovnoměrně přitahujete. Samozřejmě ho můžete i agresivně jerkovat. Z mělce chodících woblerů si nenechte ujít novinku Buzzbite SR, či stálice Bullybite nebo Babybite SR.


51cm okoun chycený Filipem Mátlem na nástrahu Westin Babybite SR vedenou na Westin W6 Finesse Shad 10-28g prutu
(51cm okoun chycený Filipem Mátlem na nástrahu Westin Babybite SR vedenou na Westin W6 Finesse Shad 10-28g prutu)

Westin ale vyrábí i výborně zpracované nové chatterbaity Bladebite či tailspinnery Dropbite nebo spinnerbaity Monstervibe a výborné rotačky Optic 360°. Ve vaší výbavě nesmí chybět ani výborné hladinové nástrahy jako je chrastící povrchovka Spot-on Top Walker či Hypotwist Propbait nebo novinka Spot-on Twin Turbo.

A aby toho nebylo málo zmiňme ještě Westin realistické a hybridní nástrahy jako je Tommy the Trout, Percy the Perch, Hypoteez Inline, plotice Ricky the Roach a štika Mike the Pike.

Osobité vláčecí pruty Westin s nekompromisní kvalitou

Westin nabízí 5 řad prutů W3, W4, W6, W8, W10. Všechny jsou postaveny na fantastickém blanku Torayca® high performance carbon od japonské firmy TORAY a v závislosti na vybrané řadě jsou osazeny kvalitními komponenty až po ty vůbec nejlepší komponenty na trhu. Jsou designovány tak, aby splnily náročné požadavky moderních lovců dravců a vyberou si mezi nimi fanoušci opravdu všech vláčecích technik. Pokud bychom měli vybrat 5 modelů Westin prutů pro české a slovenské vody, tak by to byly:

Mezi výbornými Westin pruty si vyberou svoji prodlouženou ruku příznivci všech druhů přívlače
(Mezi výbornými Westin pruty si vyberou svoji prodlouženou ruku příznivci všech druhů přívlače)

Prut Westin Powerteez

Pruty W3 a W6 Powerteez vyráběné v délkách 2,5 m a 2,7 cm doporučujeme všem, kdo chytají s „gumama“ ze břehu a potřebují opravdu citlivý prut, se kterým chtějí hodit hodně daleko a ještě o něco dále. Je to série rychlých prutů se silnou páteří a citlivou špičkou. Jejich výkonný blank Torayca®  má zesílením blanku 1K karbonem. Powerteezy jsou zabijácké pruty nejenom na candáty a okouny.

Prut Westin Finesse

Pokud byste si měli vybrat jeden jediný prut do lodi na naše vody, volte Westin W3 nebo W6 Finesse či W6 Finesse Shad. Obě řady W3 a W6 jsou fantastické, vybírejte si jenom podle svého rozpočtu. Vyrábí se v délkách 2,1 m a 2,25 m a vrhacích zátěžích 5-15 g a 7-21 g. Verze Finesse Shad dokonce až do 10-38 g. Pokud preferujete jednodíly, volte pruty W3 Bass Finesse, které se stejně jako modely Finesse vyrábějí ve verzi na smekací naviják i baitcast.

Prut Westin Streetstick

Fanouši chytání pstruhů ať už na řekách nebo stojatých trout area revírech by si neměli nechat ujít pruty W3, W4 a W6 Streetstick. K jejich výrobě byly použity pokročilé technologie a s nimi v ruce máte i UL přívlač pevně v rukách - s medium/fast akcí zvládne bez problémů lehčí gumové nástrahy či menší woblery pro lov okounů, pstruhů a dalších menších druhů dravců. A bude to radost.

S pruty Westin Streetstick chytá i několikanásobný mistra světa v přívlači Peter Horňák
(S pruty Westin Streetstick chytá i několikanásobný mistra světa v přívlači Peter Horňák)

Prut Westin Powercast

Ať už chytáte štiky, sumce nebo hlavatky se smekacími navijáky nebo baitcastem, mezi W3, W4, W6, W8 i W10 Powercast pruty si vyberete skvěle vyvážené zbraně pro chytání se středně velkými i opravdu velkými nástrahami. Už v nejlevnější verzi W3 si vyberete skvělé štikové pruty, které vám vydrží dlouhá léta. Mezi Powercasty ale najdete i W8 a W10 skvosty, na jejichž výrobu byly použity absolutně nejnovější designové a technologické vychytávky, tak aby byla zajistila nadčasovou výkonnost, kterou jinde neseženete. Zkuste si vzít do ruky elitní W10 Powercast-T 8' 2,4m XXH 40-150g. Klidně s ním můžete zázet 150g nástrahy, ale v ruce je lehký jako prut na lehkou přívlač.

Prut Westin Dropshot

Pokud chytáte rádi dropshotem, nenechte si ujít W3 a W6 Dropshot. Ty jsou výborné i v tom, že se vyrábějí v délkách 1,98 m, 2,1 m, 2,4 m a 2,7 m. Tedy od úplných kraťasů do lodě až po břehové speciály. Jsou to pruty s měkkou a citlivou špičkou, která zachytí i ten nejjemnější záběr a umožní vám s gumovou nástrahou vystřihnout takovou choreografii, že vám všichni dravci v okolí dají deset bodů. Medium/Fast akce prutu vám umožní zasáhnout okamžitě, jakmile vás vyzve k tanci nějaký ten hladový okoun, candát nebo štika.

Westin nářadí a bižuterie

Horkou Westin novinkou jsou skvěle zpracované krimpovací kleště, odháčkovávací kleště, kleště na kroužky, nůžky a dokonce i štípací kleště. Napříkad Westin Kleště HD Split Ring Pliers Large 16cm slouží jak pro výměnu kroužků nebo háčků na vašich nástrahách, tak s nimi přestřihnete pletenku nebo vlasec, můžete s nimi krimpovat a zároveň mají speciální zobáček pro narovnáná očka woblera ve chvíli, kdy vám jde do strany. Všechno Westin nářadí má ergonomickou pogumovanou rukojeť a je skladěné do stejných stylových barev.

Skvěle zpracovaná nová řada Westin nářadí
(Skvěle zpracovaná nová řada Westin nářadí)

Ve Westin programu ale neleznete i výborné jigové hlavičky s trnem místo nálitku na kvalitních Mustad háčcích, lanka, stingery, šroubovací hlavičky, shallow screwy, release rigy, dropshotová olůvka, trojháčky a mnoho dalšího. Hodně dalších novinek v bižuterii se objeví v novém Westin programu Add It.

Rybářské oblečení Westin

Mezi Westin oblečením si vyberete to do všech podmínek z lodě i ze břehu. Zmiňme ale například zimní oblek W4 Winter Suit Extreme, na který se můžete spolehnout v těch nejextrémnějších podmínkách. Výborně zpracované jsou Westin plovoucí obleky, ve kterých si nebudete připadat jako kosmonaut, ale zachovají vám vaši ohebnost. V průtrži mračen nepromoknete ve vodotěsné bundě W6 Rain Jacket a kalhotech W6 Rain Trousers. Dešti odolávají jako gumový oblek a navíc zevnitř díky membráně dýchají. Velmi populární jsou i Westin kšiltovky a čepice, softshellky, trička, mikiny nebo Sorona bundy.

Na Westin plovoucí a zimní obleky se můžete spolehnout v opravdovém extrému. Miroslav Vojtek může potvrdit
(Na Westin plovoucí a zimní obleky se můžete spolehnout v opravdovém extrému. Miroslav Vojtek může potvrdit)
 

Rybářské tašky, podběráky a další

Velmi populární se staly v roce 2021 představené šedé Westin W6 batohy a tašky. Vaše pruty ochrání Westin obaly a rukávy na pruty Rod Cover. Už dlouhá léta se těší velké oblibě Westin pogumované podběráky, které nedávno doplnily skládací podběráky Adjustable landing net a především plovoucí podběrák Westin Floating landing net.

Plovoucí podběrák Westin Floating Landing Net
(Plovoucí podběrák Westin Floating Landing Net)

Tak bychom mohli ještě dlouho pokračovat. Na nabídku Westin produktů na Tropicfishing.cz se ostatně podívejte sami.
 

V článku najdete tyto produkty

2ks - Gumová Nástraha Westin CreCraw Creaturebait 14cm 32gr 2ks - Gumová Nástraha Westin CreCraw Creaturebait 14cm 32gr
Dostupnost dle varianty
249 Kč
Vyberte si variantu
Wobler Westin RawBite Crankbait 17cm 100gr Wobler Westin RawBite Crankbait 17cm 100gr
Dostupnost dle varianty
519 Kč
Vyberte si variantu
Wobler Westin BuzzBite Crankbait 4cm 4gr Wobler Westin BuzzBite Crankbait 4cm 4gr
Dostupnost dle varianty
249 Kč
Vyberte si variantu
2ks - Gumová Nástraha Westin BullTeez 9,5cm 7gr 2ks - Gumová Nástraha Westin BullTeez 9,5cm 7gr
Dostupnost dle varianty
139 Kč
Vyberte si variantu
Prut Westin W3 Dropshot Prut Westin W3 Dropshot
Dostupnost dle varianty
od 2 679 Kč
Vyberte si variantu
4ks - Gumová Nástraha Westin TwinTeez 20cm 4ks - Gumová Nástraha Westin TwinTeez 20cm
Dostupnost dle varianty
od 260 Kč
Vyberte si variantu
Wobler Westin Platypus DR Floating 10cm 16gr Wobler Westin Platypus DR Floating 10cm 16gr
Momentálně nedostupné
od 260 Kč
Vyberte si variantu
Prut Westin W3 StreetStick Prut Westin W3 StreetStick
Dostupnost dle varianty
2 679 Kč
Vyberte si variantu
Prut Westin W3 Finesse Jig Prut Westin W3 Finesse Jig
Dostupnost dle varianty
3 219 Kč
Vyberte si variantu
Wobler Westin Swim Glidebait Low Floating 10cm 31gr Wobler Westin Swim Glidebait Low Floating 10cm 31gr
Dostupnost dle varianty
359 Kč
Vyberte si variantu
2ks - Gumová Nástraha Westin HypoTeez ST 11,5cm 11gr 2ks - Gumová Nástraha Westin HypoTeez ST 11,5cm 11gr
Dostupnost dle varianty
169 Kč
Vyberte si variantu
Prut Prut W3 Spin Prut Prut W3 Spin
Dostupnost dle varianty
3 094 Kč
Vyberte si variantu
5ks - Gumová Nástraha Westin Stanley the Stickleback 9cm 7gr 5ks - Gumová Nástraha Westin Stanley the Stickleback 9cm 7gr
Dostupnost dle varianty
259 Kč
Vyberte si variantu
Termo Komplet Westin W4 Winter Suit Extreme Steel Grey Termo Komplet Westin W4 Winter Suit Extreme Steel Grey
Dostupnost dle varianty
5 999 Kč
Vyberte si variantu
2ks - Gumová Nástraha Westin Ricky The Roach 10cm 14gr 2ks - Gumová Nástraha Westin Ricky The Roach 10cm 14gr
Dostupnost dle varianty
139 Kč
Vyberte si variantu
Wobler Westin MegaBite DR Crankbait Floating 6cm 19gr Wobler Westin MegaBite DR Crankbait Floating 6cm 19gr
Dostupnost dle varianty
319 Kč
Vyberte si variantu
2ks - Gumová Nástraha Westin ShadTeez Slim 14cm 17gr 2ks - Gumová Nástraha Westin ShadTeez Slim 14cm 17gr
Dostupnost dle varianty
169 Kč
Vyberte si variantu
Prut Westin W3 Powercast Prut Westin W3 Powercast
Momentálně nedostupné
3 094 Kč
Vyberte si variantu
Kalhoty Westin W6 Rain Pants Steel Black Kalhoty Westin W6 Rain Pants Steel Black
Dostupnost dle varianty
3 599 Kč
Vyberte si variantu
10ks - Gumová Nástraha Westin BloodTeez 5,5cm 0,5gr 10ks - Gumová Nástraha Westin BloodTeez 5,5cm 0,5gr
Dostupnost dle varianty
139 Kč
Vyberte si variantu
2ks - Gumová Nástraha Westin ShadTeez Hollow 12cm 9gr 2ks - Gumová Nástraha Westin ShadTeez Hollow 12cm 9gr
Dostupnost dle varianty
139 Kč
Vyberte si variantu
Podběrák Westin W3 CR Adjustable Landing Net M Podběrák Westin W3 CR Adjustable Landing Net M
Momentálně nedostupné
1 499 Kč
Batoh Westin W6 Wading Backpack Silver/Grey Batoh Westin W6 Wading Backpack Silver/Grey
Skladem v e-shopu
3 489 Kč
Wobler Westin BullyBite Crankbait 6cm 9gr Floating Wobler Westin BullyBite Crankbait 6cm 9gr Floating
Dostupnost dle varianty
249 Kč
Vyberte si variantu
Wobler Westin BabyBite DR Crankbait Floating 6,5cm 13gr Wobler Westin BabyBite DR Crankbait Floating 6,5cm 13gr
Momentálně nedostupné
249 Kč
Vyberte si variantu
Wobler Westin BassBite 1.5 Squarebill 6cm 13gr Floating Wobler Westin BassBite 1.5 Squarebill 6cm 13gr Floating
Dostupnost dle varianty
299 Kč
Vyberte si variantu
2ks - Gumová Nástraha Westin ZanderTeez 12cm 21gr 2ks - Gumová Nástraha Westin ZanderTeez 12cm 21gr
Dostupnost dle varianty
169 Kč
Vyberte si variantu
2ks - Gumová Nástraha Westin CurlTeez 8,5cm 6gr 2ks - Gumová Nástraha Westin CurlTeez 8,5cm 6gr
Dostupnost dle varianty
139 Kč
Vyberte si variantu
Chránič Prutu Westin Rod Cover Spin Chránič Prutu Westin Rod Cover Spin
Dostupnost dle varianty
359 Kč
Vyberte si variantu
Bunda Westin W6 Rain Jacket Steel Black Bunda Westin W6 Rain Jacket Steel Black
Dostupnost dle varianty
4 899 Kč
Vyberte si variantu
Prut Westin W3 PowerTeez Prut Westin W3 PowerTeez
Dostupnost dle varianty
3 759 Kč
Vyberte si variantu
Kleště Westin HD Split Ring Pliers Large 16cm Kleště Westin HD Split Ring Pliers Large 16cm
Skladem v e-shopu
549 Kč

6 důvodů, proč nakoupit u nás

Poznejte nás
  • Doprava při nákupu nad 1000 Kč zdarma

  • Založeno 2000 - tradice prodeje již 20 let

  • Možnost nákupu na splátky

  • Možnost vrácení zboží do 30 dnů

  • Nejširší sortiment - v nabídce více než 100 000 produktů

  • Rybařině rozumíme - v teamu je i mistr světa

Hodnocení našich zákazníků

Další hodnocení zákazníků

100%

Ověřený zákazník

  • Rychlost

100%

Ověřený zákazník

Vše OK