Menu
Zpět
Přihlášení
a registrace
Zpět
Po - Čt: 9–12 h a 13–16 h, Pá: 9–14 h
483 104 444
Zpět do: Úvod Magazín Závody Zhodnocení Tropic Fishing MČR přívlač lodě očima Honzy Hubky

Zhodnocení Tropic Fishing MČR přívlač lodě očima Honzy Hubky

IX. ročník Tropic Fishing Mistrovství České republiky přívlač lodě 2022 je za námi a my bychom chtěli využít příležitosti a samotný závod za pořadatele zhodnotit.


Za barvy naší společnosti Tropic Fishing startovali v závodě hned dva týmy. Naše duo Honza Hubka a Kuba Kolář si v druhém kole vybralo snad všechnu smůlu světa a cílová ryba, sumec, jim bohužel během zdolávání narovnal háček a utekl. Po prvním dni, kdy nachytali celkem 13 bodovaných ryb, to bylo skutečně hořké a po zbytek druhého dne se už jim dalšího sumce, jejich jasně stanovenou cílovou rybu, na háček dostat nepodařilo. Nakonec tak obsadili až 14. místo. Druhý tropický tým JirDa – vedoucí naší prodejny Daniel Válek a jeho otec Jirka, měli štěstí o něco více. Svého závodního sumce úspěšně zdolali, a nejen díky němu tak obsadili pěkné 11. místo. Gratulujeme!
 

Celkově se nachytalo velice slušné množství bodovaných dravců. Nejčastějším bodovaným úlovkem byli menší candáti a okouni. Překvapením pro mnoho týmů bylo značné množství ulovených bolenú, dosahujících délky až 80 cm. Ti pořadím pořádně zamíchali a týmy, které se na ně dokázali efektivně zaměřit, patřili v závodě k těm úspěšnějším. 


Štik se, ostatně jako vždy, nachytalo opravdové minimum. Svědčí to bohužel o faktu, že hustota jejich populace je na těchto revírech skutečně až tragicky řídká. Díky formátu bodování tzv. „na kvadrát“, kdy se body za jednotlivé vypočítávají násobením délky úlovku na druhou, byl tedy absolutně nejcennějším úlovkem sumec velký. 


Jediný tým, který je dokázal cíleně nachytat v množství 2-3 kusů denně, byl absolutní vítěz. Jednalo se o Garmin Fishing Team. Novými oficiálními mistry České republiky pro rok 2022 se tak po zásluze stali Josef Verner a Ondřej Sádlík. 

Na druhém místě skončili Miroslav Slavík a Lumír Horák (Gunki Garmin Team), kteří zároveň ulovili i největší rybu závodu – sumce s mírou 116 cm.

Bronzovou 3. pozici získali Aleš Erba a Jindřich Hemrlík za Team RTB.  


Všem moc gratulujeme!
 
Závod se uskutečnil v termínu od 9. do 11.9.2022 na Labi 6/7 a jezeře Žernoseky a jako Tropic Fishing jsme se stali jeho generálním sponzorem. Celkově se závodu zúčastnilo 23 dvoučlenných posádek. Z toho 22 týmů prakticky z celé České republiky a jedna posádka z Polska. 

Jak v pátečním tréninku, tak oba závodní dny, panovala napříč všemi posádkami naprosto pohodová a přátelská atmosféra. Nezaznamenali jsme jediné pochybení vůči pravidlům nebo rybářskému řádu a nemuseli jsme řešit ani jeden jediný protest nebo hádku. I za to patří všem zúčastněným velký dík za fair-play přístup!

Stejný dík ale patří i rozhodčím, které si týmy sami přivezli nebo jim byli přiděleni od pořadatele z řad členů rybářské stráže a spolupracovníků místních rybářských organizací, konkrétně z MO ČRS Litoměřice a z MO ČRS Ústí nad Labem. Ti se tak přímo zapojili do samotného dění, pořádání a závodu jako takového. Díky tomu se naše spolupráce pro pořádání dalších podobných, ale i jiných rybářských závodů na těchto revírech, ještě více prohloubila. A také příslušné organizace viděli naprosto reálně, jak takové závody probíhají, jak se závodníci ke svým úlovkům chovají a jak dodržují rybářský řád i pravidla plavby. Myslím, že to bylo skvělé rozhodnutí, ze kterého mám opravdu dobrý pocit, protože reakce a zhodnocení závodu právě od zmíněných členů místní rybářské stráže byly naprosto kladné. Věřím, že si to samotní strážci našich revírů užili, a že se i každý něčemu od zkušených závodníků přiučil. Děkujeme za to!
 
Komu patří taktéž obrovský dík, jsou hrdí a čestní sponzoři tohoto závodu. Samozřejmě hlavním partnerem a garantem celého závodu je Český rybářský svaz zastoupený v tomto případě přímo trenérem české lodní přívlačové reprezentace Josefem Zahrádkou. Obrovskou radost mám z podpory mnoha značek a společností působících na českém rybářském trhu. Díky jejich obrovské ochotě se mohli účastníci závodu těšit na opravdu krásné a hodnotné ceny v celkové hodnotě přes 150 000 Kč! Všechna čest, velký respekt, a ještě jednou všem moc děkujeme!
Čestnými a hrdými sponzory letošního IX. Ročníku Tropic Fishing Mistrovství České republiky 2022 přívlač lodě byli:

Bohemi-Marine a Wavy boats – distributor značky Lowrance
Shimanofishing.eu – kompletní sortiment rybářského náčiní nejvyšší kvality
Navionics.com – námořní a lodní mapy
Rapala a VMC – distributor značek: 13 fishing, Okuma, Rapala, Vmc
Rather Outdoors – distributor značek: FOX Rage, Salmo, Strike King a Lews
Sensas – za značky Gunki a Illex
FHST – za značky Keitech a BKK
Fair point Outdoors – Westin fishing – Radek Filip
Garmin Fishing.cz – Josef Verner
Boat+ - Thor Boats – Tomáš Jírovec
Duo Fishing – DUO int., Headbanger lures, LMAB a PALMS – Ondřej Dušek
Fishing Trade – Favorite, Spinmad, Crazy Fish, Vanfook – František Čáha
Active fishing – Varivas – Stanislav Lukášek
Napřívlač.cz – King Of The Lake – Zeck, River2sea, Grundéns – Jiří Koláček a Jaromír Liška
David Lužný
Antonín Pácal
Klásek Trading
Pivovar Svijany
 
Ještě jednou vám všem obrovské díky!
 
Na závěr chceme strašně moc poděkovat a vyzdvihnout skvělou práci hlavních rozhodčí celého závodu. Těmi byli manželé Jana a Petr Kubíčkovi – stálice, kořeny a pilíře celé české lodní reprezentace. Děkujeme za vše.

Tak zase za rok a ještě jednou – díky všem! 

Za pořadatele Honza Hubka a Jakub Kolář

Přečtěte si dále

 • Zajímavosti
  ROZHOVOR: Obr z české svazovky v podání Kuby Tůmy
  Kuba Tůma, člen našeho Tropic Fishing Teamu a legendární sumcař, má na kontě další fantastický úlovek. Tentokrát se mu povedlo vytáhnout z české svazovky sumce s neuvěřitelnou mírou 222 cm! Kubu jsme bezprostředně poté vyzpovídali a rádi bychom vám přinesli detaily o lovu jeho letošního osobáku. Dále prozradíme, bez čeho se neobejde, kde nejradši chytá, a co ještě letos chystá.
  Zobrazit
 • Produkty
  Giants Fishing - český obr ve světě rybářského vybavení
  Giants Fishing je česká značka rybářských potřeb pocházející z Krkonoš, založená v roce 2009. Rodinná firma, která se snaží dodávat na trh kvalitu za rozumnou cenu. Firma Giants Fishing se od začátku naplno věnovala výrobě campingu. Spacáky Giants Fishing není třeba nikomu představovat, protože v jejich prodeji je tato firma opravdová špička. Bivaky, lehátka, židle a mnoho dalšího si zákazníci od roku 2009 velmi oblíbili.
  Zobrazit
 • Zajímavosti
  ROZHOVOR: Král Jizery o své speciálce Rafanovy Koule
  Rafan je kaprařskou legendou, kterou netřeba dlouze představovat. “A na co chytáš, že se ti tolik daří?” je stále jedna z nejčastějších otázek, kterou mu lidé pokládají. Ti, co u nás pravidelně nakupují, už určitě na tuto otázku znají odpověď. Rafanovy Koule už několik měsíců můžete exkluzivně zakoupit na Tropic Fishing.
  Zobrazit
 • Zajímavosti
  Starbaits – skutečná HVĚZDA mezi výrobci návnad a nástrah na lov kaprů
  Značka Starbaits je součástí portfolia firmy Sensas a zabývá se výhradně výrobou vybavení a krmiv pro lov kaprů. Francouzská firma Sensas vznikla v roce 1963 jako výrobce konopného oleje. Z následného suchého odpadu začala vyrábět krmiva pro sportovní rybáře, a tak vznikla první krmiva Sensas pro plaváčkáře, kterých je ve Francii velké množství a patří mezi světovou špičku.
  Zobrazit
 • Závody
  Další světový úspěch českých rybářů na WPC 2022!
  Tak by se dala nazvat česká lodní a rybářská výprava do Holandska, kde se ve dnech 28. 6. - 3. 7. konal další ročník fenomenálního rybářského klání. Závodu těch nejrychlejších rybářský lodí, jejichž posádku tvoří  nejzkušenější a nejznámější lovci dravců v Evropě, s názvem World Predator Classic 2022 se v letošním roce zúčastnilo celkem 80 lodí z celé Evropy, z čehož 4 posádky byly české a 2 slovenské.
  Zobrazit
 • Jak na to
  7 receptů na vychytané toasty k vodě
  Chystáte se na rybářskou výpravu a máte už dost uheráku s chlebem? Párků a uzeného masa se člověk rychle přejí. I na rybách si můžete udělat poctivé, rychlé a teplé jídlo. A nebude z pytlíku! Sepsali jsme naše nejoblíbenější recepty na vychytané toasty, co jsou hotové raz dva!
  Zobrazit
 • Zajímavosti
  RidgeMonkey - značka, která udává trendy v kaprařině a outdooru
  RidgeMonkey je mladá rychle rostoucí značka, která udává trendy v kaprařině, rybaření, vybavení pro pobyt u vody a outdooru. Byla založena v roce 2014 skupinou kreativních rybářů, kteří od té doby ve zběsilém tempu uvádějí na trh produkty, které ho zcela změnily.
  Zobrazit
 • Zajímavosti
  Westin – skandinávská legenda na chytání dravců
  Westin je legendární prémiovou značkou zaměřenou na chytání dravců. Značka Westin nabízí komplexní program vláčecích prutů, nástrah, oblečení, tašek, podběráků, bižuterie a mnoho dalšího pro moderní vláčkaře.
  Zobrazit
 • Zajímavosti
  Cashback až 100 € při nákupu echolotu
  Získejte zpátky až 100 € při nákupu echolotů Lowrance řady Hook Reveal! Akce platí jen do 30. 9. 2023.
  Zobrazit
 • Zajímavosti
  SOUTĚŽ o účast na Tropic Fishing Team Challenge 2022
  Vzpomínáte na loňskou soutěž o rybaření s mistry svých oborů u Hněvkovické přehrady?
  Zobrazit

6 důvodů, proč
nakoupit u nás

Poznejte nás
 • Doprava při nákupu nad 1000 Kč zdarma

 • Založeno 2000 - tradice prodeje již 22 let

 • Možnost nákupu na splátky

 • Možnost vrácení zboží do 30 dnů

 • Nejširší sortiment - v nabídce více než 100 000 produktů

 • Rybařině rozumíme - v teamu je i mistr světa

Hodnocení našich zákazníků

Další hodnocení zákazníků
98%
pozitivních hodnocení
11 547
zákazníků doporučuje obchod Tropic Fishing
Nejčastěji zmiňujete tyto výhody
 • rychlost doručení
 • výběr zboží
 • ceny
 • komunikace
 • kvalita zboží
Vše super

Ověřený zákazník

 • Super ceny, kvalita

Ověřený zákazník

Jsem relativně častým zákazníkem, připravuji větší objednávku prutů a navijáků koncem září.

Ověřený zákazník

S nákupem jsem maximálně spokojen! Přístup Honzy Hubky a Dana Válka byl ukázkový. Kdyby to takhle vypadalo v každém obchodě, svět by byl v rovnováze! BIG UP přátelé
 • Profesionální přístup
 • Přátelské jednání
 • Maximální ochota

Ověřený zákazník

Žádná
 • Rychlá reakce

Ověřený zákazník

Doporučuji
 • Velice dobré,nenakupuji poprvé

Ověřený zákazník

můj oblíbený obchod pro dobré ceny,široký sortiment a výborné jednání se zákazníkem

Ověřený zákazník

Rychlé dodání

Ověřený zákazník

ok

Ověřený zákazník

 • Rychlé dodání
 • Velký výběr
 • Skvělá komunikace
 • Sleva za registraci
 • Vřele doporučuji

Ověřený zákazník

Sledujte nás na Instagramu