Menu
Zpět
Přihlášení
a registrace
Zpět
Po - Čt: 9–12 h a 13–16 h, Pá: 9–14 h
483 104 444

VÁNOČNÍ GARANCE ODESLÁNÍ

Odeslání do Vánoc stále stíháme! Podmínky garance odeslání před Vánoci
Úvod Magazín Zajímavosti Ohlédnutí za Tropic Fishing Team Challenge 2022

Ohlédnutí za Tropic Fishing Team Challenge 2022

Od pátku 30. 9. do neděle 2. 10. proběhl na překrásném sportovním revíru Tankáč – rybník Novodvorský 1, ve správě vojenských lesů a statků divize Mimoň, VIP závod s názvem Tropic Fishing Team Challenge 2022.


Jednalo se o první ročník unikátního rybářského závodu pořádaného naší společností Tropic Fishing, ve kterém se proti sobě utkali dvojice rybářů, kterou vždy tvořil jeden člen našeho Tropic Tishing Teamu a k němu nalosovaný rybář z řad našich nejvěrnějších zákazníků. Nalosovaným šťastlivcem mohl být jakýkoliv zákazník Tropic Fishing. Vybrali jsme je totiž po téměř 4 měsících trvající soutěži, která běžela na našem e-shopu.
 
Podmínkou účasti v losování bylo, vložit si do objednávky jako dárek k objednávce lístek do slosování. Ze všech řádně zapojených soutěžících zákazníků jsme ve velkém finále vylosovali celkem 10 šťastlivců, kteří jako výhru dostali startovné do závodu Tropic Fishing Team Challenge 2022.
 

Přípravy a losování týmů

Z důvodu náhlé nemoci, však bohužel nemohl na poslední chvíli jeden z výherců dorazit, a tak se nakonec samotného závodu zúčastnilo celkem 9 závodních dvojic. Náhodné losování do samotného závodu nominovalo následující dvojice, které si dalším kolem losování rovnou vylosovaly i svá lovná místa a to následovně (bráno od 1. na hrázi po 9. u přítoku):
 
 1. Jakub „Kollyk“ Kolář a Luděk Dušek
 2. Jakub Tůma a Vojtěch Karch
 3. Daniel Žalud a Karel Bláha
 4. Honza ,,Carpkiller ‘‘ Hubka a Karel Škraňka
 5. Radek „Riversniper“ Kubánek a Otto Viterna
 6. Jiří ,,Kunys ‘‘ Kuhn a Vladislav ,, Samec ‘‘Samolewicz
 7. Aleš „Rafan“ Moc a Martin Vilín
 8. Filip Schleif a Tomáš Bílik
 9. Daniel Válek a Jan Vild
 
Jak všichni členi Tropic Fishing Teamu, tak i naši zákazníci, se společně sešli na břehu revíru Tankáč již v pátek kolem oběda. Po prvním společném rautu, kdy proběhlo i krátké vysvětlení pravidel ředitelem závodu Davidem „Mardou“ Maryskem, se závodní dvojice rozjely na svá vylosovaná místa. Všichni se ihned pustili do práce. Jak se stavbou svých táborů, tak samozřejmě i do příprav rybářského vybavení, a to rovnou pro několik různých rybolovných technik.
 
Závod jsme se jako pořadatelé totiž rozhodli pojmout ve stylu Všechnobraní (ověřený koncept na tomto revíru). To znamená, že cílem závodu nebylo zaměřit se pouze na jeden rybí druh, jak bývá na většině jiných závodů zvykem. Naopak – cílem naší Tropické challenge bylo nachytat co nejvíce jednotlivých rybích druhů a samozřejmě v co největší velikosti. To motivovalo jednotlivé týmy k lovu všemi možnými rybolovnými technikami od plavané, přes feeder, položenou a lov na boilie až po přívlač.
 
Bodování bylo vymyšleno následovně: za každý jeden rybí druh dostal příslušný tým jeden bod. Další bod pak mohli získat ulovením největšího jedince z každého rybího druhu, anebo ulovit druh, který se nepodařilo ulovit nikomu jinému.
 

Vše je připraveno, závod začíná

Samotný závod byl zahájen v 16:00. Od té chvíle už na hladinu revíru pravidelně dopadaly přívlačové nástrahy na lov dravců, splávky pro lov na plavanou nebo krmítka, olůvka i zakrmovací rakety a kuličky boilie. Bylo skvělé pozorovat, jak k závodu každý jednotlivec přistoupil po svém. Někteří zakrmili a nahodili na velké kapry, jiní se pustili do přívlače zacílené samozřejmě na místní dravce. Ale naprostá většina závodníků vytáhla i pruty a biče na plavanou, což se ukázalo jako naprosto klíčová taktika.


 
Ještě toho večera se všichni účastníci postupně vystřídali v hlavním táboře, kde jsme vybudovali kvalitní zázemí pro přípravu a výdej teplé stravy pro všechny rybáře. Za tento luxus chceme poděkovat partnerům závodu – liberecké společnosti Celtima, která nám k touto účelu propůjčila naprosto luxusní stany nůžkového typu. Ty všechny účastníky ochránily před nepřízní počasí, rosou i chladem. Dále také hlavnímu šéfkuchaři Jirkovi Kunysovi Kuhnovi, který dopředu navařil polévky, omáčky a další dobroty, na kterých jsme si všichni moc pochutnali! Děkujeme!
 
Rybáři si totiž v průběhu závodu mohli pochutnat na dobrotách jako např.: domácí polévky, chlebíčky, čerstvé pečivo a vejce, štrůdly, opravdu luxusní guláš, steaky a hermelíny z grilu, ale i legendární smažák s hranolky! Zkrátka všichni závodníci měli k dispozici časová okna pro poklidné pochutnání si na pravidelné snídani, obědu i večeři.
 

Hladký průběh akce v přátelské atmosféře

Závod se nesl skutečně čistě v přátelském duchu a nikomu apriori nešlo ani tak o vítězství, jako o pokec a strávený čas u vody s ostatními kolegy rybáři či kamarády z týmu žijícími třeba až na druhé straně republiky, se kterými se tak logicky bohužel příliš často nepotkáme.

Největším bavičem celé akce se stal nejnovější přírůstek v našem pomyslně rodinném Tropic Fishing Teamu – Radek „River Sniper“ Kubánek. Ten svým humorem a vtípky bavil všechny zúčastněné tak exkluzivně, že se jim často ani nechtělo vracet na lovná místa a závodit. A přesně to bylo i naším cílem. Nechtěli jsme uspořádat závod na život a na smrt s maximálním fokusem na samotný výsledek. Šlo nám spíše o vytvoření nových přátelství a příjemné uvolněné atmosféry.

Závod trval téměř 40 hodin. Na břehu jezera jsme tedy strávili naprosto fantastické 3 dny a dvě noci. Noční teploty už padaly hluboko pod 10 stupňů a prověřili tak kvalitu nejen našich bivaků, ale zejména pak našich spacáků a hřejivost našeho oblečení.

Počasí přes den jsme však měli objednané luxusní a vyjma úplného závěru závodu, kdy nám trošku sprchlo na balení a na samotné vyhlášení vítězů celého závodu, panovalo krásné babí léto.
 

Jak to celé dopadlo, a které druhy ryb byly nejčastějším úlovkem?

Nejčastějším úlovkem se stala bílá ryba v podobě plotic a ouklejí. Dále byl častý cejn – jak velký, tak i cejnek malý. Již o něco vzácnější byl úlovek hrouzka a z drobných rybek se tou nejvzácnější stala slunka, kterou ulovil pouze jeden jediný team, který na konec také po zásluze vyhrál celý závod, ale o tom až později…
 
Samozřejmě dalším poměrně častým úlovkem byli kapři. A co nás všechny bohužel nemile překvapilo, byla naprostá apatie amurů a hlavně línů, na jejichž lov je jinak tento revír doslova vyhlášený, a na které jsme se těšili nejvíce. Právě zde, na revíru Tankáč – rybník Novodvorský 1, se totiž každoročně pořádá závod v lovu velkých línu s názvem Línobraní. Nejsou zde výjimkou úlovky línů přes 50 i 60 cm. A dokonce se začíná proslýchat i ulovení lína s délkou kolem 70 cm, což je naprosto fantastické! Bohužel, v tomto již podzimním termínu, jejich aktivita klesla na doslova bod mrazu. A tak lína o délce 41 cm ulovil pouze jeden jediný tým lovící v samotném středu jezera, na místě číslo 6.
 


Dalším poměrně častým úlovkem byl okoun. Nebo spíše okounek ulovený omylem na plavanou. Ale dva týmy dokázaly cíleně vyvláčet i pěkné okouny, Honza Hubka o délce 33,5 cm a pozor Aleš „Rafan“ Moc toho vůbec nejdelšího o délce 37 cm!
 
Celkem 4 týmy dokázaly vyvláčet i zubatou doktorku našich revírů – místní štiku! Tu vůbec nejdelší, a zároveň i nejdelší rybu celého závodu, ulovil tým na místě číslo 4 – Honza Hubka a Karel Škraňka, kdy jejich vyvláčená štika měřila úctyhodných 92 cm.
 
Co však všechny pobavilo, byla skutečnost, že právě Honza (kdysi Carpkiller) se svým vylosovaným parťákem Karlem, neulovili ani jediného kapra a stali se tak terčem přátelského posměchu, samozřejmě nejvíce ze strany Rafana. I to však k závodu patří a pravda je taková, že Honza své kaprové pruty vůbec nevytáhl a lovil cíleně na plavanou, na feeder a přívlačí. 

Vyhlášení vítězů závodu

První místo finálně obsadil tým s celkovým součtem 14 bodů, lovící na místě číslo 8, jmenovitě: Aleš „Rafan“ Moc a Martin Vilín! Gratulujeme!

Na druhém místě se umístil tým s celkovým součtem 9. bodů lovící na místě číslo 4, ve složení Honza „Carpkiller“ Hubka a Karel Škraňka, kteří zároveň ulovili i největší rybu závodu, štiku o délce 92 cm.
 
Krásné třetí místo ulovil tým, který se usadil na místě číslo 6, tedy dvojice Jiří Kuhn a Vladislav Samolewicz. Skončili také s 9 body, ale bohužel v jejich neprospěch rozhodl dle pravidel delší perlín ulovený týmem na druhém místě.
 
První tři místa byla po zásluze odměněna trofejemi za výborné výkony. Ale i všichni ostatní zúčastnění rybáři obdrželi památeční trofej symbolizující jejich účast a výkon na tomto, troufáme si tvrdit exkluzivním, napínavém, a hlavně velice zábavném závodu s názvem Tropic Fishing Team Challenge.


 
Za nás, tedy za pořadatele, hodnotíme tuto akci velice kladně a myslíme si, že se prostě povedla. Věříme, že si jak členové našeho teamu, tak zejména naši zákazníci, závod společně užili. Vzájemně jsme se utvrdili v tom, že je to správná cesta, kterou se chceme vydat i v dalších letech. Nejen proto už nyní pomalu, ale jistě připravujeme, plánujeme a vymýšlíme další ročník tohoto závodu pro rok 2023. A ať už proběhne na stejné lokalitě nebo kdekoliv jinde, budeme se těšit na další rybáře z řad našich věrných zákazníků, pro které to vlastně celé děláme!


Z celé akce jsme si pro vás dovolili sestříhat i video reportáž, takže přejeme příjemnou podívanou!


Tropic Fishing
„Děláme rybářům radost!“

6 důvodů, proč nakoupit u nás

Poznejte nás
 • Doprava při nákupu nad 1000 Kč zdarma

 • Založeno 2000 - tradice prodeje již 22 let

 • Možnost nákupu na splátky

 • Možnost vrácení zboží do 30 dnů

 • Nejširší sortiment - v nabídce více než 100 000 produktů

 • Rybařině rozumíme - v teamu je i mistr světa

Hodnocení našich zákazníků

Další hodnocení zákazníků

100%

Ověřený zákazník

Super

100%

Ověřený zákazník

 • Celková spokojenost